Zamknij
REKLAMA

Opłata za wymianę waluty – jak ją policzyć?

10:32, 16.05.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Zaniepokojeni faktem, że euro jest dość drogie, pytacie często o tanią wymianę tej waluty. Odpowiadamy: najtaniej można kupić euro w kantorze internetowym. Jak się do tego zabrać i dlaczego się to opłaca?

Jeśli pali nas potrzeba natychmiastowej wymiany euro, ale jego kurs w banku lub kantorze tradycyjnym zatruwa naszą wizję zbliżającego się wyjazdu albo ostatniej transzy dla kontrahenta, polecamy wymianę waluty w kantorze internetowym. Dlaczego? Ponieważ kantory internetowe takie jak kantoronline.pl, oferują najniższe spready walutowe, darmowe przelewy krajowe i bardzo tanie przelewy zagraniczne.

Najtańsza wymiana euro

Kiedy kurs euro do złotego jest wysoki liczy się jak najmniejsza opłata za wymianę waluty u operatora. W branży wymiany walut do najtańszych operatorów należą kantory internetowe, w których można wymienić euro ze spreadem 0,6%. Dla porównania: w banku spread na euro średnio wynosi 7,4%, a w kantorze stacjonarnym 2,4%.

Czym różni się wymiana waluty w kantorze internetowym?

Wymiana euro w kantorze internetowym jest nie tylko tania, ale także bezpieczna i bardzo wygodna. Począwszy od rejestracji w serwisie, zasileniu swojego konta środkami, które chcemy wymienić, a skończywszy na przewalutowaniu i odesłaniu środków z powrotem na swoje konto walutowe w banku: wszystkie te czynności są bardzo proste, a czas transakcji może nie przekroczyć 15 minut. W ten sposób możemy oszczędzać na wymianie walut bez czasochłonnego szukania najniższych kursów walut i bez wychodzenia z domu.

Jak znaleźć niezawodny kantor internetowy?

To, ile dany kantor internetowy funkcjonuje na rynku wiele mówi o jakości świadczonych przez niego usług. Im starszy, im więcej ma klientów i pozytywnych opinii innych użytkowników, tym mamy większą pewność, że wymiana w tym kantorze będzie bezpieczna, a transakcja przebiegnie bez zarzutu. Wspomniany kantoronline.pl funkcjonuje na rynku już 7 lat, a podczas Gali FinTech Awards otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii Money Transfer Solution. Warto poczytać opinie oraz zainteresować się działalnością właśnie tego kantoru internetowego.

Coraz częściej szukamy niskich kursów

Coraz więcej Polaków dokonuje operacji walutowych. Obce waluty są potrzebne już nie tylko na międzynarodowe wyjazdy albo żeby rozliczyć się w obcej walucie z kontrahentem, ale coraz popularniejsze staje się inwestowanie w waluty. Kantory internetowe oferują wszystko, co potrzebne w każdym z tych przypadków: atrakcyjne kursy oraz bardzo tanie przelewy zagraniczne. Rejestrując się w takim serwisie i aktywnie z niego korzystając możemy szybko cieszyć się oszczędnościami, które w przeciwnym wypadku wchłonąłby bank lub kantor tradycyjny.

Podsumowując

Kantory internetowe to dobry sposób na oszczędzanie na wymianie walut. Mając coraz częściej do czynienia z zagranicznymi walutami, warto zainteresować się ich usługami, ponieważ możemy nawet być nieświadomi tego, ile tracimy na swoich transakcjach walutowych. Dla osób, które nie do końca wiedzą jak obliczyć opłatę za wymianę waluty (tzw. spread walutowy) polecamy publikację: Opłata za wymianę waluty – jak ją policzyć?

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone