Zamknij
REKLAMA

Niezwykłe właściwości soku

10:00, 25.05.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

30 maja obchodzony jest Światowy Dzień Soku. Jest to produkt wyjątkowy. Szklanka soku może stanowić jedną z 5 zalecanych każdego dnia porcji warzyw lub owoców, gdyż uzupełnia dietę w cenne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Soki to wygodna i prosta forma dostarczenia sobie codziennej porcji witamin i składników mineralnych.

To właśnie ze względu na wysoką zawartość witamin i składników mineralnych soki stanowią wartościowy element diety, a także urozmaicają jadłospis. Szklanka pasteryzowanego soku pomidorowego zawiera 500 mg potasu, co zaspokaja średnio 25% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Zawiera także likopen, który jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Z kolei szklanka soku marchwiowego pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę A wpływającą np. na prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Beta-karoten zabezpiecza też skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. W soku marchwiowym, a także sokach wielowarzywnych zawierających zielone i czerwone warzywa, jak np. brokuły czy papryka, znajdziemy witaminę E – przeciwutleniacz, który może spowalniać procesy starzenia i wspomagać ochronę przed rozwojem miażdżycy.

Sok może stanowić doskonałe uzupełnienie posiłków. Wypicie szklanki soku do śniadania sprawia, że ten najważniejszy posiłek dnia staje się bogatszy w ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu substancje odżywcze – minerały i witaminy, a także antyoksydanty. Dodatkowo kartonowe opakowania, w których często dostępne są soki, zabezpieczają produkt przed światłem i utratą właściwości zdrowotnych, ponadto sprawiają, że jest to wygodny i prosty sposób na dostarczenie organizmowi porcji warzyw i owoców.

Warto wiedzieć, że nie bez powodu soki często dostępne są w opakowaniach kartonowych. Są lekkie, zapewniają bezpieczeństwo produktu, a także zachowanie jego wartości odżywczych. Opakowania kartonowe są wykonane z bezpiecznych, dopuszczonych do kontaktu z żywnością materiałów. Zbudowane są z kilku warstw, każda z nich chroni produkt przed szkodliwymi czynnikami takimi jak: tlen, wilgoć oraz światło.

REKLAMA

Komentarze (1)

Aleksandra_Aleksandra_

0 0

Sok zrobiony ze świeżych warzyw czy owoców to istna bomba witaminowa bez sztucznych barwników i konserwantów. Dla mnie taki napój dostępny jest niemal od ręki bo mając wyciskarkę Philipiaka wystarczą tylko chęci. 09:34, 03.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone