Zamknij
REKLAMA

Znikną papierowe legitymacje szkolne

14:00, 05.06.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
MEN.gov.pl

Zgodnie z nowymi przepisami, już od września szkoły będą mogły wydawać uczniom i słuchaczom, a także niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach legitymacje szkolne oraz legitymacje przedszkolne w postaci papierowej jak dotychczas albo e-legitymacje szkolne lub e-legitymacje przedszkolne.

Możliwość wprowadzenia e-legitymacji to odpowiedź na oczekiwania uczniów, ich rodziców, jak i dyrektorów szkół oraz samorządów. Nowa e-legitymacja daje wiele możliwości. Na rewersie jej wzoru znalazło się pole umożliwiające nadruk numeru układu elektronicznego oraz kodu kreskowego. Możliwe będzie również kodowanie dodatkowych usług, wynikających z działalności statutowej szkoły oraz ulg, związanych z przejazdami środkami publicznego transportu.

O rodzaju usług kodowanych będzie decydował dyrektor szkoły za zgodą rodziców lub pełnoletnich uczniów. Ponadto Ministerstwo Edukacji Narodowej zamierza wprowadzić nowe przepisy, odnoszące się do uwierzytelniania świadectw, indeksów, aneksów, dyplomów i zaświadczeń oraz wydawania apostille do tych dokumentów.

-Doprecyzowane zostaną przepisy zabezpieczenia druków w formie oznakowania literowego i cyfrowego świadectw dojrzałości, aneksu do świadectw dojrzałości oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego – wyjaśnia minister edukacji Anna Zalewska.

Wprowadzone zostaną zmiany w świadectwach szkoły z językiem nauczania mniejszości narodowej, etnicznej lub językiem regionalnym. Określone zostanie też, jaką adnotację o poziomie nauczania języka obcego nowożytnego umieści się na świadectwach i arkuszach ocen. Nowością będzie również wprowadzenie na świadectwach promocyjnych i ukończenia szkoły kategorii „Inne Zajęcia” czyli zajęć wychowania do życia w rodzinie oraz innych zajęć organizowanych przez szkołę.

Powstanie też nowy wzór świadectwa dojrzałości, świadectw szkolnych, indeksów, arkuszy ocen, zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty i zaświadczenia o zdaniu egzaminów eksternistycznych.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone