Zamknij
REKLAMA

Sprzedano chiński hotel

12:00, 11.07.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Słynna gdyńska nieruchomość przy ulicy Dworcowej 11 w końcu została sprzedana. To dawny chiński hotel, działający pod nazwą „China Town Hotel”. Zwycięzca licytacji zapłaci miastu prawie 3 mln zł.

Przed wojną znajdował się tu Hotel Słupski a nazwa pochodziła nie od miejscowości lecz od nazwiska właściciela. Po wyzwoleniu przez kilkadziesiąt lat hotel nosił nazwę Dworcowy, zaś w końcu XX wieku i z początkiem XXI wieku hotel przybrał nazwę China Town.
Nieruchomość została sprzedana na przetargu 6 lipca. Zwycięzca licytacji zapłaci za działkę o powierzchni 703 m kw, zabudowaną czterokondygnacyjnym budynkiem kwotę 2 mln 929 tys. zł. Nieruchomość zgodnie z planem miejscowym przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniowo- usługową.

-Nieruchomość znajduje się obok dworca kolejowego Gdynia Główna i jest zabudowana czterokondygnacyjnym budynkiem, w którym mieścił się chiński hotel i restauracja. Zgodnie z zapisami planu miejscowego nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową i mieszkaniową – wyjaśnia Krzysztof Kowieski, zastępca naczelnika wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji. - Zapisy planu, doskonała lokalizacja naprzeciwko dworca oraz odległość kilkunastu minut od plaży i pozostałych atrakcji turystycznych sprawiają, że nieruchomość jest idealna pod działalność hostelową. Nie znamy jednak dokładnych planów nabywcy.
 


Obecnie budynek jest w złym stanie technicznym i nie jest wpisany do rejestru zabytków. Nowy właściciel może go wyremontować lub wyburzyć i odbudować od podstaw. Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, budynek nie może przekroczyć 21 metrów wysokości, czyli nie może być wyższy od sąsiednich zabudowań.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone