Zamknij
REKLAMA

Nowy statek już w wrześniu

14:40, 12.07.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Stena Line

Już pod koniec września linia promowa z Gdyni do Karlskrony wzbogaci się o czwarty prom pasażersko-frachtowy. Nowa jednostka, Stena Nordica będzie kursować pięć razy w tygodniu w każdą stronę i zabierać ładunki, pasażerów i samochody osobowe.

Sm/v Gute, statek typu ro-ro, wkrótce zakończy kursowanie i we wrześniu zastąpi go Stena Nordica - jednostka ro-pax o dwukrotnie większej pojemności frachtowej, dotychczas pływająca na trasie Travemünde (Niemcy) – Liepaja (Łotwa). Stena Nordica, w przeciwieństwie do m/v Gute, przeznaczona jest zarówno do przewozów frachtowych, jak i pasażerskich. Statek zabierze na pokład 450 osób i nawet 300 samochodów osobowych. Dodatkowo, dzięki niemal dwukrotnie większej powierzchni ładunkowej, nowa jednostka może również zabrać znaczną liczbę samochodów ciężarowych.

Dzięki wprowadzeniu Stena Nordica pasażerowie będą mogli wybierać spośród nawet 4 rejsów dziennie z Gdyni do Karlskrony. Łączna liczba kursów na tej trasie zwiększy się do rekordowej liczby 46 rejsów w obie strony tygodniowo.  Statek zbudowano w roku 2000 oraz kilkakrotnie modernizowano. Jednostka łączy wygodę podróżowania pasażerów z dużą pojemnością frachtową.

W ostatnich latach przestrzenie publiczne statku zostały przebudowane, a ich styl zmodernizowany. Komfortowe i nowoczesne wnętrza cieszą oko oraz oferują wszystko, czego potrzeba w podróży. Na pokładzie pasażerowie mogą korzystać z wygodnych kabin, restauracji i baru, lub spędzić czas na pokładzie słonecznym.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone