Zamknij
REKLAMA

Osiedla nagrodzone Budową Roku

15:00, 12.07.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
mat.prasowe

Gala Budowy Roku już za nami. Wśród zwycięzców znalazły się inwestycje trójmiejskiego dewelopera. Podczas finałowej gali przedstawiciele inwestora odebrali nagrody I i II stopnia za osiedle Okrzei oraz Bursztynowe.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepiej zrealizowanych projektów, wyróżniających się na polskim rynku i będących wzorem do naśladowania. Inwestycje z całego kraju są poddane ścisłej selekcji, którą zapewnia długa lista kryteriów m.in. jakość wykonawstwa i materiałów, lokalizacja, nowoczesne rozwiązania oraz dbałość o ochronę środowiska.

Okrzei Sopot otrzymało tytuł Budowy Roku 2017 w kategorii „Osiedla mieszkaniowe i budynki mieszkalne o wartości od 25 do 50 mln zł”. To niezwykle elegancka i kameralna inwestycja położona zaledwie 500 metrów od nadmorskiej plaży.  Jury doceniło doskonałą lokalizację osiedla w cichej części Dolnego Sopotu, jego awangardową architekturę oraz liczne udogodnienia dla mieszkańców tj. sala kinowa, warsztat dla majsterkowiczów oraz fitness z siłownią, sauną suchą, parową i salą klubową.
 
Drugą inwestycją wyróżnioną w tej samej kategorii jest Bursztynowa. Położone na granicy Gdańska i Sopotu, nadmorskie osiedle bogate w zieleń i urozmaicone założeniem wodnym, otrzymało nagrodę II stopnia.

-Budowa Bursztynowej była bardzo trudnym projektem, z uwagi na detaliczność rozwiązań architektoniczno-budowlanych elewacji. Podjęliśmy wyzwanie łączenia wielu różnych materiałów, ale również wykonania dachu mansardowego, na którym umieszczone zostały tarasy widokowe, aby lokatorzy mogli podziwiać piękno nadmorskiej okolicy– mówi kierownik budowy Mateusz Styn.

Sukces Bursztynowej może być zwiastunem dobrej inwestycji w kolejne osiedle Botanica Jelitkowo, inspirowanego miastem-ogrodem.


 
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone