Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

13:00, 05.12.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
WWF

5 grudnia obchodzone jest międzynarodowe święto wolontariuszy - ludzi, którzy niosą pomoc oraz wspierają różnego rodzaju inicjatywy i organizacje. To dzień, w którym warto podziękować za ich poświęcony czas i trud w codziennych działaniach na rzecz lepszego świata.

Fundacja WWF Polska wspierana jest przez grupę 200 wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF, którzy już od ośmiu lat patrolują bałtyckie wybrzeże niosąc pomoc ssakom i ptakom morskim, sprzątając nadmorskie plaże, czy edukując ludzi o potrzebie szanowania ekosystemu morskiego.

W tym roku została powołana również grupa Strażnicy Rzek WWF, która zadba o nasze naturalne rzeki.

Błękitny Patrol WWF na początku liczył zaledwie 42 wolontariuszy, teraz jest ich 200. Środowisko morskie, a zwłaszcza ssaki morskie, potrzebowało strażników, którzy będą wspierać jego naturalność i pomogą mu sprostać coraz większej presji ze strony człowieka. To właśnie ta potrzeba dbania o środowisko Morza Bałtyckiego zainicjowała powołanie Błękitnego Patrolu WWF.

Wolontariusze często stają się pierwszym kontaktem dla osób, które przebywając na plaży wypatrzyły zwierzęta, głównie foki. Każde odebrane tego typu zgłoszenie jest impulsem do podjęcia przez nich interwencji. W zależności od stanu zdrowia zwierzęcia, wolontariusze zabezpieczają teren na którym się znajduje lub przewożą je na rehabilitację do Stacji Morskiej w Helu, która jest partnerem projektu ,,Ochrona ssaków i ptaków morskich i ich siedlisk”.

Błękitny Patrol WWF skupia w swoich szeregach osoby o różnej profesji i wieku. Są wśród nich nauczyciele, artyści, inżynierowie, marynarze, studenci, uczniowie i emeryci. To doskonały przykład, że dobro bałtyckiej przyrody jednoczy społeczeństwo oraz wyzwala energię do działania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone