Zamknij
REKLAMA

Zobacz symulację rozprawy sądowej

08:00, 14.12.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Centrum Praw Kobiet w Gdańsku zaprasza na symulację rozprawy sądowej  „Pokrzywdzona kobieta w sądzie”.

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku, specjaliści i specjalistki przeprowadzą praktyczny warsztat dla pokrzywdzonych kobiet. Warsztat będzie miał charakter symulacji rozprawy przed prawdziwym sądem.

Specjalistki wcielą się w role sędziego, prokuratora, pełnomocników i świadków. Zostanie omówiony przypadek znęcania się psychicznego i fizycznego. Na potrzeby warsztatów zostaną napisane akta sądowe zawierające zeznania  pokrzywdzonych, oskarżonego oraz świadków, Niebieska Karta, akt oskarżenia, dokumentacja medyczna oraz notatki służbowe.

Uczestniczki będą brały czynny lub bierny udział w warsztatach i podobnie jak specjalistom, zostaną im przypisane role do odegrania. Będą mogły także zadawać pytania o przebieg postępowania.

Warsztaty mają na celu przybliżenie uczestniczkom, co może ich czekać podczas prawdziwej rozprawy w sądzie. Przed warsztatami specjalistki przeprowadzą wykład wprowadzający o podstawowych prawach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym w postępowaniu karnym.

Spotkanie odbędzie się w piątek 14 grudnia, w godz. 11:30-15:30 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 30/34. Prowadzenie: radczynie prawne Izabela Duczyńska, Barbara Sikorska, Monika Ciebień. Udział jest bezpłatny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone