Zamknij
REKLAMA

Popłyń wirtualnym rejsem Wisłą

14:00, 18.12.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
FB

Od 18 grudnia w Muzeum Wisły w Tczewie, należącym do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, można wybrać się w wirtualny rejs po królowej polskich rzek. Nietypowa ekspozycja powstała we współpracy z Facebook Polska w ramach projektu „Wisłą”, transmitowanego na żywo rejsu Wisłą na trasie z Płocka do Gdańska.

-W tym roku zabraliśmy użytkowników Facebooka na pokład naszej łódki, aby pokazać im piękno polskiej przyrody, ale także przybliżyliśmy im wiele ciekawych, lokalnych inicjatyw i stojących za nimi ludzi. Przekazanie Oculusów, czyli okularów VR do Muzeum Wisły w Tczewie to ostatni etap rejsu – mówi Robert Bednarski, Country Director CEE, kierujący działalnością Facebooka w regionie.

Nagranie rejsu z zamontowanej na łodzi kamery 360 stopni zostało zarejestrowane z myślą o Muzeum Wisły w leżącym na trasie spływu w Tczewie. Od teraz odwiedzający mogą podziwiać nadwiślańskie krajobrazy również w wirtualnej rzeczywistości.

Okulary VR będą doskonałym uzupełnieniem ekspozycji muzeum. Odwiedzający będą mogli przenieść się na chwilę w wirtualny świat i doświadczyć magii Wisły. Wystawa posłuży szczególnie podczas zajęć dla grup szkolnych, odwiedzających placówkę. Będzie to dla nich ciekawy i rozwijający element edukacyjny. Projekt „Wisłą” to pierwszy tego typu projekt Facebooka w Polsce.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone