Zamknij
REKLAMA

9 lutego Międzynarodowy Dzień Pizzy

13:00, 05.02.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki prostemu przepisowi, jest jednym z najbardziej uniwersalnych dań na świecie. Pizza podbiła serca mieszkańców najróżniejszych miast świata. Cenią ją również mieszkańcy Gdańska, Gdyni oraz Sopotu i z ochotą zamawiają do domu lub pracy. Z okazji przypadającego na 9 lutego Międzynarodowego Dnia Pizzy, przygotowano raport zamówień włoskiego specjału w Trójmieście.

9 lutego to ważny dzień w kalendarzach miłośników jedzenia, bowiem co roku obchodzimy wtedy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Od lat pizza króluje wśród potraw najczęściej zamawianych na wynos. Według danych niekwestionowanym liderem w zamawianiu pizzy jest właśnie Trójmiasto, w którym kuchnia włoska stanowi aż 59 proc. wszystkich zamówień w dostawie.

Na drugim miejscu plasuje się Łódź, a kolejne pozycje zajmują Rumia, Kraków i Warszawa. Każde z miast ma swoje ulubione rodzaje pizz oraz stawia na inne dodatki i sosy. W Trójmieście najczęściej zamawiane są capricciosa (24 proc.), margherita (20 proc.) i pepperoni (15 proc.), koniecznie z dodatkowymi pieczarkami, szynką lub cebulą, a to wszystko polane sosem czosnkowym (65% zamówień) lub pomidorowym (14%).

Popularność pizzy w dowozie wcale nie dziwi. Może być zarówno mięsne, jak i wegetariańskie, a to ważne dla coraz większej grupy klientów. Na fakt wspólnego zamawiania wskazuje też średni koszt zamówienia, który w przypadku kuchni włoskiej wynosi w Trójmieście aż 39 zł. Dodatkowo widać doskonałe przygotowanie i doświadczenie pizzerii w realizacji dostaw.

-Zamówienia z dowozem stanowią nawet 80% wszystkich zamówień w pizzeriach, dzięki czemu wyprzedzają inne restauracje oferujące odmienne rodzaje kuchni, w których te kompetencje dopiero są budowane – mówi Piotr Kruszyński, CEO PizzaPortal.pl.

Polacy najczęściej decydują się na pizzę w rozmiarze 42 cm (18 proc. zamawiających). Mieszkańcy Trójmiasta z kolei najczęściej wybierają pizzę w rozmiarze 30 cm, która stanowi 33 proc. składanych zamówień. W Trójmieście najwięcej zamówień dań kuchni włoskiej notujemy w weekendy. Spowodowane jest to najczęściej tym, że między piątkiem a niedzielą odbywa się najwięcej spotkań towarzyskich.

Często też motywacją do zamówienia jest chęć odpoczynku i spędzenie czasu wolnego w sposób niezwiązany z gotowaniem. Jeśli chodzi o godzinowy rozkład zamówień, największe natężenie obserwujemy między godziną 17:00 a 20:00.

W tym roku od 1 do 10 lutego po raz pierwszy w Trójmieście odbywa się Festiwal Pizzy. Festiwalowe pizze można zamówić online z dostawą do domu z trzynastu restauracji.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone