Zamknij
REKLAMA

Więcej mocy dla lokalnych społeczników

08:00, 25.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
NIW-CRSO

Lokalne inicjatywy organizowane przez społeczników to kwintesencja Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest wspieranie projektów zwiększających zaangażowanie społeczeństwa i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W tym roku w województwie pomorskim dzięki FIO zostanie zrealizowanych 10 wyjątkowych projektów.

[email protected] Sieć Ludzi Zaangażowanych” w Sopocie, „Malborskie Centrum Wolontariatu” czy „Wspólna Przestrzeń- Inkubator Sąsiedzkiej Energii” w Gdańsku to przykłady projektów, które uzyskały dofinansowanie Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Łączna suma dotacji w województwie pomorskim to 1 mln 856 tys. 515,12 zł. Środki przyznane z FIO pozwolą organizacjom na realizację wielu potrzebnych, ciekawych i często niestandardowych działań.

Instytucją zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności, który zorganizował konkurs dotacyjny po raz drugi. Najnowsze edycje 2018 i 2019 FIO to zupełnie nowa odsłona Programu – dzięki zmianie strategicznych kryteriów oceny większe szanse na uzyskanie dotacji otrzymały organizacje małe, młode i z mniejszych miejscowości. Dodatkowo, uproszczone procedury składania wniosków ułatwiają nowicjuszom start w konkursie. W niedawno zakończonej edycji FIO 2019 ponad 200 organizacji z całego kraju otrzymało środki na realizację ciekawych i inspirujących projektów oraz na własny rozwój.

–FIO to znany od wielu lat program, który potrzebował pewnego odświeżenia, a nawet przebudowy. Cieszę się, że udało się to zrealizować. Efekty FIO 2019 pokazują, że to działanie zakończyło się pełnym sukcesem – mówi prof. Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone