Zamknij
REKLAMA

Monitor za burtą!

07:00, 25.04.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 27 kwietnia Narodowe Muzeum Morskie zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance i na nabrzeże przy Sołdku na dzień poświęcony wystawie „Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej”. Będziemy tworzyć graffiti w klimacie naszej wystawy czasowej, prezentującej początki polskiej marynarki wojennej w XX wieku, zagramy w gry a kuratorzy odpowiedzą na każde pytanie gości.

27 kwietnia wszyscy goście będą mogli wziąć udział w warsztatach z mistrzem grafitti Adrianem Leszczukiem. Streetart to prawdziwa sztuka – będziemy tworzyć na nabrzeżu przy statku-muzeum „Sołdek”. Zagramy w gry planszowe i karciane, dedykowane wystawie,  strategię i refleks potrenujemy podczas ćwiczeń strzeleckich, a wiedza historyczna gości zostanie nagrodzona upominkami.

Starszych gości zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej”. Porządku pilnować będą rekonstruktorzy w strojach Polskiej Marynarki Wojennej z lat 30. XX wieku.

Wystawa „Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej” to spotkanie z ludźmi, którzy tworzyli Marynarkę Wojenną w czasach, gdy Polska nie miała jeszcze dostępu do Bałtyku. Marynarze z flotylli rzecznych walczyli z bolszewikami i Niemcami podczas II wojny światowej, strzegli granic, nie dysponując nowym sprzętem, ani bronią. Nie mieli błyszczących mundurów, ale mieli zapał i wolę walki.

Wystawa czasowa w Spichlerzach na Ołowiance to bogata kolekcja oryginalnych pamiątek, zdjęć, rękopisów i dokumentów. Zbiory to lekcja historii, ale też obraz życia w tamtych czasach. Marynarze z flotylli rzecznych zawierali przyjaźnie na całe życie, spędzali miło czas w kasynach, pomagali cywilom z Pińska i urządzali regaty.

Na multimedialną część wystawy składają się  m.in. archiwalne filmy i stanowiska interaktywne, pozwalające przeglądać historyczne dokumenty również te najstarsze z XVI i XVII wieku, opisujące działalność polskich korsarzy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone