Zamknij
REKLAMA

Zostań Strażnikiem Rzek

12:00, 11.06.2019 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Strażnicy Rzek WWF to grupa miłośników przyrody, którym los rzek nie jest obojętny i chcą aktywnie działać dla ich dobra. Świetną okazją do zapoznania się z przyrodniczymi i prawnymi podstawami ochrony słodkich wód oraz zdobycia cennych informacji przydatnych w działaniach Strażników będzie szkolenie, które odbędzie się 22-23 czerwca w Gdańsku.

Program ruszył w 2018 roku z inicjatywy Fundacji WWF Polska. W gronie tym znajdują się osoby, które zajmują się ochroną przyrody naukowo, ale duża część Strażników nie ma wykształcenia w tej dziedzinie, interesuje się rzekami hobbystycznie, a dzięki merytorycznemu wsparciu Fundacji WWF Polska jest w stanie wiele zdziałać na rzecz tych cennych obszarów.

Zadaniem wolontariuszy jest prowadzenie działań edukacyjnych, monitorowanie prac utrzymaniowych na ciekach wodnych, gromadzenie i udostępnianie często trudno dostępnych danych, konsultowanie dokumentów, przeprowadzanie interwencji oraz akcji sprzątania rzek.

W dniach 22-23 czerwca w Gdańsku organizowane jest szkolenie dla obecnych Strażników Rzek WWF i wszystkich tych, którzy chcą dołączyć do tego grona. Będzie to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z ochroną rzek, ale także pogłębienia wiedzy na temat ekosystemów wodnych.

Pierwszy dzień szkolenia będzie spotkaniem warsztatowym, podczas którego będzie można poznać przyrodnicze i prawne podstawy ochrony rzek. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się o problemach związanych z ciekami wodnymi, będą mogli wymienić się także swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Drugiego dnia uczestnicy warsztatów wybiorą się wspólnie nad rzekę Redę, aby wykorzystać uzyskaną wiedzę w praktyce.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA