Zamknij
REKLAMA

Na tory wyjeżdżają nowe pociągi

14:43, 12.12.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
PKP Intercity

Więcej połączeń z i do Trójmiasta, możliwość dojazdu na Słowację – to najważniejsze nowości dla województwa pomorskiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 15 grudnia.

Zwiększa się łączna liczba połączeń z i do Trójmiasta. W nowym rozkładzie będzie ich już ponad 50. Do 28 (wliczając połączenia sezonowe), wzrośnie również liczba połączeń pomiędzy Trójmiastem a Warszawą.

Nowym pociągiem będzie EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, kursujący w soboty w stronę Pomorza, a w niedzielę w odwrotnej relacji, wracający na Podkarpacie. Warszawę i Gdynię połączy także nowy skład TLK Słowiniec, który ze stolicy będzie wyjeżdżać przed 9 rano, a w odwrotnym kierunku będzie ruszać przed 17.

Dojazd z Trójmiasta do Olsztyna i Kołobrzegu będzie łatwiejszy dzięki nowemu, codziennemu pociągowi TLK Bryza, który będzie kursować między obydwoma miastami. Podczas szczytów przewozowych pojedzie nowy pociąg TLK Słupia relacji Łódź – Warszawa – Trójmiasto - Kołobrzeg, który ułatwi dojazd na Pomorze Środkowe.

Do pociągu TLK Artus relacji Katowice – Gdynia zostanie dołączona grupa wagonów z Jeleniej Góry, co pozwoli połączyć bezpośrednio Jelenią Górę i Wałbrzych z Bydgoszczą i Trójmiastem. Z kolei w składzie IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Świnoujście pojawi się grupa wagonów do Słupska, jadących przez Piłę i Białogard.

Trasę zmienia przejeżdżający przez Trójmiasto nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl – Kołobrzeg, który wraca na trasę podstawową przez Warszawę. Ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej, w rozkładzie 2018/2019 skład kursował trasą objazdową na odcinku Kielce – Iława przez Częstochowę, Zduńską Wolę Karsznice, Inowrocław i Toruń.

Pociąg TLK Małopolska, który w obecnym rozkładzie jeździ z Gdyni do Przemyśla, od 15 grudnia zamiast do województwa podkarpackiego pojedzie do Zakopanego i Krynicy-Zdroju. W wakacyjne weekendy PKP Intercity uruchomi nowy pociąg TLK Jamno relacji Słupsk – Wrocław, który zastąpi TLK Łebsko relacji Łeba – Jelenia Góra.

Wydłużona zostanie relacja składu TLK Rozewie, kursującego obecnie między Gdynią a Bielskiem-Białą, do Żyliny, jednego z największych miast Słowacji. Pociąg zapewni codzienne skomunikowanie Trójmiasta z południowym sąsiadem Polski.

Obowiązujący od 15 grudnia rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Ze względu na remont linii kolejowej nr 220 pociągi pomiędzy Gdańskiem a Olsztynem pojadą trasą objazdową przez Iławę i Ostródę. Kontynuacja prac na linii nr 131 na odcinku Tczew – Bydgoszcz może wpłynąć na wydłużenie czasów przejazdu pociągów z Gdyni do Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry, Łodzi i Katowic.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone