Zamknij
REKLAMA

Grupa wsparcia dla kobiet z przemocą

13:48, 14.02.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Fundacja Centrum Praw Kobiet w Gdańsku organizuje dla mieszkanek grupę wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy ekonomicznej. Spotkania grupy rozpoczną się w marcu, a kompleksową pomoc w tym zakresie finansuje miasto Gdańsk.

W projekcie, który trwa od zaledwie 4 miesięcy Centrum Praw Kobiet  wsparło już kilkadziesiąt pań, które doświadczają tego rodzaju przemocy m.in. zabranianie lub utrudnianie podjęcia pracy, a tym samym posiadanie własnego dochodu, zabieranie dostępu do własnych pieniędzy, kontrolowanie wydatków, wydzielanie każdego grosza domagając się np. paragonów za zakupy, nie łożenie na utrzymanie rodziny (nie płacenie za rachunki, nie kupowanie żywności), zmuszanie do nieodpłatnej pracy w firmie, którą prowadzi partner, zaciąganie bez porozumienia z osobą pożyczek lub kredytów obciążających wspólny budżet, niepłacenie alimentów lub uzależnienie płacenia alimentów od posłuszeństwa i określonych decyzji dotyczących wspólnego dziecka, lub doświadczyły jej w przeszłości ale jej skutki do dzisiaj obciążają je czy to psychologicznie, czy to w formie długów.

Specjalistki i specjaliści Centrum Pomocy udzielili już około 200 konsultacji i porad psychologicznych, prawnych, prawno-finansowych i socjalnych. 18 marca rusza kolejna forma pomocy dla kobiet z doświadczeniem przemocy ekonomicznej. Grupa wsparcia to jedna z najważniejszych i najbardziej efektywnych form
świadczonej przez CPK pomocy.

Podczas trwających prawie pół roku regularnych, cotygodniowych spotkań kobiety zostają zaakceptowane i zrozumiane, poznają inne osoby w
podobnej sytuacji i wspólnie odnajdują w sobie siłę, aby wyrwać się z przemocy, rozumieją swoje emocje i dowiadują się, jak je przeżywać, aby pomagały, a nie obciążały, dowiadują się, jak zadbać o swoje zdrowie, bezpieczeństwo i potrzeby, wzmacniają swoją motywację i wiarę we własne możliwości, jest im łatwiej wytrwać w postanowieniu walki o swoje prawo do godnego życia, szczęścia, samorealizacji i niezależności.

Mieszkanki, które chcą skorzystać ze wsparcia w ramach projektu „Silne i niezależne” oraz uczestniczyć w zajęciach grupy wsparcia prosimy o zgłoszenie się telefoniczne lub osobiste do sekretariatu w Gdańsku, przy ul. Gdyńskich Kosynierów 11, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone