Zamknij
REKLAMA

Rozlicz roczny podatek w Redzie

13:59, 14.02.2020 | U.M.
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Miasta zachęca mieszkańców do rozliczenia podatku w miejscu zamieszkania. W tym celu na miejskiej stronie internetowej uruchomiono program do rozliczeń PIT.

-Przystąpiliśmy do projektu „Wspieraj Lokalnie”, prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych, który łączy promocję kampanii przekazywania 1 proc. dla lokalnych organizacji z rozliczaniem PIT-ów na terenie danej jednostki samorządu – mówi burmistrz miasta Krzysztof Krzemiński. –Tak zachęcamy do wskazania w rozliczeniu adresu zamieszkania w Redzie i właściwego urzędu skarbowego.

W programie znajdziemy także listę lokalnych organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać 1 procent podatku.

-Podatek dochodowy powinien być rozliczony w urzędzie skarbowym właściwym dla faktycznego miejsca zamieszkania podatnika – dodaje skarbnik miasta Jadwiga Dobrzyńska. – Wielu mieszkańców Redy ma stały meldunek gdzie indziej, jednak na etapie wypełniania deklaracji podatkowej mogą spowodować, że ich podatki trafią do budżetu naszego miasta.

Osoba mieszkająca w Redzie, ale niezameldowana na pobyt stały, może rozliczyć się we właściwym dla Redy Urzędzie Skarbowym w Wejherowie. O faktycznym miejscu zamieszkania informuje urząd skarbowy, wpisując właściwy adres w rocznym zeznaniu podatkowym PIT.

Warto dodać, że do gminy trafia około 40 proc. całkowitej kwoty podatku dochodowego płaconego przez jej mieszkańców - osoby fizyczne (PIT) i niecałe 7 procent tego podatku płaconego przez firmy, mające tu siedzibę (CIT). Pieniądze te przeznaczane są m.in. na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje gminne, jak np. oświatę, drogi, chodniki, oświetlenie uliczne, sport, rekreację czy kulturę.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone