Zamknij
REKLAMA

Bezpłatna pomoc prawna dla firm

07:17, 05.04.2020 | D.D.
Skomentuj
PZU
REKLAMA

PZU uruchomił bezpłatną pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki niej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą dowiedzą się, jak ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS i uzyskać tzw. świadczenie postojowe, a pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy.

–Inicjatywa jest wyrazem naszej społecznej odpowiedzialności i solidarności z osobami, które znalazły się w trudnej sytuacji z powodu pandemii. Dotyczy to prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy są zmuszeni szukać pomocy w ramach oferowanej przez rząd tzw. tarczy antykryzysowej. Chcemy też zadbać o pracowników, którzy stanęli przed groźbą utraty pracy albo poszukują informacji, jak wystąpić o zasiłek opiekuńczy na dzieci z powodu zamknięcia szkół i innych placówek oświatowych – mówi prezes Aleksandra Agatowska.

Bezpłatna pomoc prawna dotyczy również umów najmu i dzierżawy oraz umów związanych ze świadczeniem usług turystycznych. Prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, wśród nich właściciele małych punktów handlowych i usługowych, znaleźli się nagle w krytycznej sytuacji. Stracili źródło dochodów, a jednocześnie muszą wywiązywać się ze zobowiązań, takich jak opłaty za dzierżawę czy najem. Pomóc, oferując porady prawne dotyczące np. zmiany warunków umów czy odroczenia płatności.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Fred scotFred scot

0 0

Pilna i rzetelna oferta pożyczek, jesteśmy stowarzyszeniem inwestorów prywatnych. Oferujemy kredyty indywidualne lub komercyjne o wartości od 100 000 do 50 000 000 EUR o wartości 2% z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 25 lat.

Skontaktuj się, jeśli potrzebujesz pożyczki.
Kontaktowy adres e-mail: [email protected] 00:03, 10.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA