Zamknij
REKLAMA

Niebezpiecznie w lesie

18:27, 26.04.2020 | D.D.
Skomentuj
WWF
REKLAMA

W lesie nie trzeba mieć maseczki i łatwo utrzymać zalecany dystans między przechodniami. Jednak w najbliższym czasie trudno mówić o tym, żeby las był naprawdę bezpiecznym miejscem.

Pandemia to nie jedyny problem, któremu musimy stawić czoła. Susza – mówi się o niej już od początku roku. Nie jest to zjawisko nowe, ale niestety coraz częstsze. Tegoroczna zima była znów ciepła i sucha. Brakowało pokrywy śnieżnej, która w okresie roztopów mogłaby utrzymać wilgoć w glebie i zapobiec spadkowi poziomu wód gruntowych.

Intensywniejsze parowanie również nie było naszym sprzymierzeńcem.Na większości obszaru Polski nastąpiła także zmiana struktury opadów polegająca na zdecydowanym wzroście liczby dni z opadem dobowym o dużym natężeniu. W przypadku takich opadów nawalnych woda spływa szybciej niż wsiąka w glebę. 

Rok 2019 zapisał się w historii pomiarów jako rekordowy nie tylko pod względem wysokich średnich temperatur, ale także bardzo niskich sum opadów, które miejscami nie przekroczyły 300 mm rocznie, podczas gdy średnia roczna suma opadów w Polsce wynosi ok. 600 mm. Dane pokazują, że sumy opadów w marcu 2020 wyniosły poniżej 40% normy wieloletniej dla tego miesiąca.

Jeśli kolejne miesiące będą tak suche jak marzec, możemy się spodziewać poważnych problemów – począwszy od konsekwencji dla sektora rolnictwa na pożarach lasów skończywszy. Wystarczy spojrzeć na krajobraz okolicznych rzek, by zdać sobie sprawę z powagi sytuacji.

Stan wody w Wiśle przy Bulwarach w Warszawie to zaledwie 57 cm. Do poziomu z sierpnia 2015, który wyniósł 26 cm w tym samym miejscu jeszcze brakuje, ale nie jest wykluczone, że w tym roku padnie kolejny niechlubny rekord.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Harrison jamesHarrison james

0 2

ZDE JE MOJE TESTIMONIE, JAK JSEM ZÍSKAL. Můj úvěr

Jmenuji se pan Harrison James, občan Londýna ve Velké Británii, který mě okouzlil osmi různými internetovými mezinárodními věřiteli. Všichni mi slibují, že mi půjčím poté, co mi zaplatím několik poplatků, které nepřinášejí nic a nepřinesly žádný pozitivní výsledek. Ztratil jsem své těžce vydělané peníze a bylo to celkem 15 000 USD. Jednoho dne, když jsem procházel internet se slzami na očích, narazil jsem na svědectví člověka, který byl také scammed a nakonec mě dostal odkaz na legitimního půjčovatele půjčky zvaného (pan Fred Madison). kde konečně dostal svou půjčku, tak jsem se rozhodl kontaktovat stejnou úvěrovou společnost a pak jsem jim vyprávěl svůj příběh o tom, jak jsem byl scammed osmi různými věřiteli, kteří neudělali nic jiného, ​​než abych mi dal větší bolest. Vysvětluji společnosti poštou a vše, co mi řekli, bylo už neplakat, protože dostanu svou půjčku v jejich společnosti a také jsem se správně rozhodl kontaktovat je. Vyplnil jsem formulář žádosti o úvěr a pokračoval se vším, co se od mě žádalo, a já jsem dostal tuto půjčku ve výši 80 000 dolarů od této skvělé společnosti a tady jsem dnes šťastný, protože (pan Fred Madison) mi dal půjčku, takže jsem udělal slibuji svému já, že budu svědčit na internetu o tom, jak jsem dostal svou půjčku. Potřebujete naléhavě, laskavě a rychle kontaktovat půjčku (pan Fred Madison) pro vaši půjčku prostřednictvím e-mailu; [email protected] 08:18, 27.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA