Zamknij
REKLAMA

Wybrali najpiękniejsze fasady w Polsce

15:00, 01.05.2020 | D.D.
Skomentuj
mat.prasowe
REKLAMA

Sukces polskiej architektury na scenie międzynarodowej – tak skrócie można podsumować rozstrzygnięcie plebiscytu na Europejską Fasadę Roku. We wszystkich sześciu kategorii znalazły się aż 32 obiekty z naszego kraju.

Baumit Life Challenge to konkurs, który co 2 lata wyłania najładniejsze fasady w Europie w sześciu kategoriach: „budynek jednorodzinny”, „budynek wielorodzinny”, „budynek niemieszkalny”, „budynek po termomodernizacji”, „budynek zabytkowy po renowacji” oraz „Stunned by Texture”.

Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie ponad 300 projektów z 25 krajów. Realizacje są oceniane przez internautów i jury. Aż 32 z 35 naszych projektów zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce. W historii plebiscytu jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by wśród 60 najwyżej ocenionych projektów, więcej niż połowa pochodziła z jednego kraju.

Nasze obiekty zdominowały rywalizację we wszystkich kategoriach konkursowych. W klasyfikacji zameldowało się 5 domów jednorodzinnych, 4 budynki wielorodzinne, 6 budynków niemieszkalnych, 6 budynków po termomodernizacji, 5 budynków historycznych po renowacji oraz 6 budynków z kategorii „Stunned by Texture”, charakteryzujących się zastosowaniem ciekawej, oryginalnej strukturze na elewacji.

W kategorii budynków jednorodzinnych pierwsze miejsce głosem internautów zajął dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej, inspirowany otaczającym go sosnowym lasem. Przed nami zatem już tylko jedno rozstrzygnięcie – decyzja międzynarodowego jury, które w pierwszym etapie wyłoniło 36 finalistów – po 6 w każdej z 6 kategorii.

Wśród nominowanych są 4 projekty z Polski: dom w Konopiskach, Przedszkole nr 43 w Zabrzu, Muzeum Regionalne w Kozienicach i krakowskie osiedle #dobrego 3. Zwycięzca zostanie obwołany Europejską Fasadą Roku i otrzyma bonus w wysokości 3300 euro. Dla głównego zwycięzcy oprócz prestiżowego tytułu, organizator przewidział dodatkowo nagrodę w postaci 6600 euro.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA