Zamknij
REKLAMA

Pomoc dla stacjonarnej opieki dla starszych

05:26, 25.06.2020 | D.D.
Skomentuj mat.prasowe
REKLAMA

Fundacja Biedronki w czasie pandemii koronawirusa wyposaża w produkty ochronne, dezynfekujące i higieniczne domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja, schroniska dla osób bezdomnych i inne ośrodki sprawujące opiekę na osobami starszymi. W pierwszej edycji przekazała towary 240 ośrodkom ulokowanym w całej Polsce.

Właśnie ruszyła II edycja programu, gdzie o pomoc mogą ubiegać się instytucje świadczące całodobową, stacjonarną opiekę nad osobami w podeszłym wieku.

Od początku pandemii napływają informacje o trudnej sytuacji domów pomocy społecznej i innych ośrodków, gdzie przebywają osoby starsze, często schorowane, dla których wirus jest szczególnie groźny. Personel ośrodków podejmuje heroiczny wysiłek, by uchronić podopiecznych przed zakażeniem i zapewnić im należytą opiekę.

Ośrodki, które potrzebują wsparcia mogą zgłaszać się poprzez formularz na stronie internetowej Fundacji Biedronki. Organizacja w pierwszej kolejności będzie wyposażać instytucje, które są ulokowane w regionach o największej skali zakażeń. Środki ochronne, higieniczne i dezynfekujące będą przekazywane do wyczerpania zapasów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA