Zamknij
REKLAMA

Już wkrótce Tydzień Kuchni Polskiej

07:02, 06.11.2020 | D.D.
Skomentuj
REKLAMA

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości organizowana jest akcja „Tydzień Kuchni Polskiej” w dniach 9-15 listopada. Tym razem jednak, ze względu na obostrzenia związane z sytuacją polskiej gastronomii, wydarzenie będzie okazją do pokazania solidarności w obliczu kryzysu.

Od projektu „Kulinarne Zjednoczenie Polski” z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, data 11 listopada jest okazją do celebrowania kuchni rodzimej i zapraszania konsumentów w progi restauracji, aby wspólnie celebrować niepodległość kulinarnie.

-Ponowne zamknięcie lokali gastronomicznych z powodu wzrostu infekcji nie pozostaje bez wpływu na kondycję sektora - mówi Magdalena Figurna, menedżer ds. PR i komunikacji wewnętrznej. - Z drugiej strony wciąż widać wielką motywację lokali, które chcą przetrwać kryzys. Chcemy być z nimi razem dla polskiej gastronomii.

Tydzień Kuchni Polskiej to część flagowego programu „Polskie Skarby Kulinarne”, do którego tegorocznej edycji przystąpiło ponad 100 restauracji z sześciu regionów: Warszawy, Krakowa, Poznania i Wielkopolski, Wrocławia i Dolnego Śląska, Trójmiasta i Pomorza oraz Warmii i Mazur.

Promują one tradycje kuchni polskiej w nowych ciekawych interpretacjach. Do współpracy zaproszono także blogerów kulinarnych, którzy napiszą jak można wspierać restauracje, a także przygotują własne wpisy m.in. z propozycjami menu w kolorach polskiej flagi. Cała akcja będzie oznaczona w mediach społecznościowych.

-To czas, w którym restauracje jak nigdy dotąd potrzebują wsparcia nas wszystkich - dodaje Magdalena Figurna. - Bądźmy więc razem z nimi, zamawiajmy na wynos, zachęcajmy do tego przyjaciół, promujmy ciekawe antykryzysowe pomysły restauratorów i szefów kuchni. Bądźmy razem dla polskiej gastronomii.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%