Zamknij
REKLAMA

Pierwsza taka pływalnia na Pomorzu

12:00, 01.02.2018 | GCS/D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Większa i bardziej funkcjonalna będzie pływalnia olimpijska w Gdyni. Powstanie dodatkowy basen przepływowy z przeciwprądem, salki rozgrzewkowe, pomieszczenia dla trenerów oraz dodatkowe magazyny. Parking podziemny będzie dwupoziomowy. Zaprojektowane zostanie zaplecze szatniowe dla klubów piłkarskich.

–Odwiedziliśmy wszystkie 50-metrowe pływalnie w kraju, dyskutowaliśmy z przedstawicielami klubów sportowych, związku i ministerstwa. W trakcie przygotowania dokumentacji projektowej pojawiło się dużo wniosków i pomysłów. Wiele z nich postanowiliśmy zastosować – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

W porównaniu do wstępnych założeń zwiększono powierzchnię zabudowy. Każda wolna przestrzeń zostanie optymalnie wykorzystana. Pod ziemią powstanie parking dwupoziomowy. Zjazd do hali garażowej będzie usytuowany od strony ulicy Sportowej. Po konsultacji z Polskim Związkiem Pływackim zdecydowano się na rozbudowę sportowej części pływalni, podniesiono trybuny z poziomu hali basenowej oraz zaprojektowano basen przepływowy z przeciwprądem, który będzie służył do treningu doskonalenia techniki pływania. Wybudowane zostaną szatnie dla klubów piłkarskich, korzystających z boisk Gdyńskiego Centrum Sportu. Wygospodarowano zaplecze szatniowe i socjalne dla trenerów oraz dla utalentowanych zawodników, którzy w komfortowych warunków będą mogli ćwiczyć formę na zawody a  także dodatkowe sale gimnastyczne oraz rozgrzewkowe. Nad halą basenową zaplanowano nową przestrzeń, która zostanie przeznaczona na potrzeby odnowy biologicznej. Serce obiektu niezmiennie stanowi 50-metrowa niecka z 10 torami. Będzie zaprojektowana i wyposażona zgodnie z przepisami Światowej Federacji Pływackiej FINA.

–Powstanie wielofunkcyjny obiekt, z którego mieszkańcy będą mogli korzystać rekreacyjnie. Niecka pływalni będzie wyposażona w ruchome dno oraz pomost, który pozwoli na dowolną konfigurację w zależności od prowadzonych zajęć Gdyńskiego Poruszenia tj. aqua aerobiku czy rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych – dodaje dyrektor Marek Łucyk.

Pływalnia olimpijska w Gdyni będzie pierwszą tego typu na Pomorzu. Szacowany koszt inwestycji będzie znany po wykonaniu projektu.

REKLAMA

Komentarze (1)

janjan

0 0

Pożyjemy - zobaczymy, powiedział slepy 01:50, 18.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone