Tytani nie dali rywalom szans

16:42, 11.02.2018 K.G

Tytani w bardzo przekonujący sposób pokonali w Wejherowie MOSiR Kętrzyn i pozostali na trzecim miejscu w tabeli II ligi.

Zdecydowanym faworytem meczu byli żółto-czerwoni – przyjezdni z Kętrzyna przed tą kolejką zajmowali ostatnie miejsce w tabeli II ligi – w dotychczasowych 10 meczach wygrali zaledwie raz.

Tytani oczekiwania potwierdzili już na początku spotkania – pierwsi zdobyli trzy bramki i pokazali, że nie zamierzają lekceważyć przeciwnika, ani oszczędzać sił w meczu ze znacznie niżej notowanym rywalem. Dalej nie nastąpił zwrot akcji – gospodarze powiększali przewagę – po ponad kwadransie gry było 8-3. MOSiR Kętrzyn miał duże problemy z pokonaniem obrony wejherowian i do przerwy goście rzucili zaledwie 6 bramek, natomiast żółto-czerwoni pokonali bramkarza 16 razy.

Po przerwie Tytani kontynuowali marsz po pewne zwycięstwo. Po 10 minutach drugiej części meczu przewaga gospodarzy jeszcze się powiększyła – było 23-10. Wówczas tylko punkty zdobywane seriami przez MOSiR dałoby mu cień szans na uniknięcie porażki. Takich serii jednak nie było i żółto-czerwoni dowieźli bardzo przekonujące zwycięstwo przed własną publicznością.

Tytani Wejherowo – MOSiR Kętrzyn 40-20 (16-6)

Bramki dla Tytanów zdobywali: Kacper Szreder (5), Sławomir Jurkiewicz (5), Tomasz Bartoś (5), Piotr Jankowski (5), Przemysław Warmbier (4), Robert Wicon (3), Michał Przymanowski (3), Cezary Grabowski (3), Rafał Wicki (2), Mateusz Kierat (2), Hubert Koss (1), Kamil Wicki (1), Damian Nowosad (1)

Wejherowscy szczypiorniści dzięki wczorajszej wygranej utrzymali bardzo wysokie, trzecie miejsce w tabeli II ligi.