Kaczmarek i Łagownik najlepsi w biegu

11:00, 12.03.2018 D.D. Aktualizacja: 11:17, 12.03.2018
Skomentuj City Trail City Trail

Na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku i w Gdyni odbywają się przełajowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W sześciu leśnych „piątkach” wzięło udział łącznie ponad 2500 zawodników - 2061 dorosłych oraz 502 dzieci. Ostatni bieg odbył się w niedzielę.

Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w zawodach City Trail biegało średnio 427 uczestników – 344 dorosłych i 83 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowano w styczniu – 385 osób, natomiast wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszył się bieg październikowy – 119 uczestników.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 303 dorosłym. Wśród nich najlepszym został Łukasz Kujawski, drugie miejsce wywalczył Mateusz Kaczmarek, a Michał Czapiński. W rywalizacji kobiet triumfowała Ewelina Paprocka, drugą lokatę zajęła Marta Łagownik, a trzecią Maria Maj-Roksz. W niedzielnym ostatnim biegu zwycięstwo odnieśli Mateusz Kaczmarek, młodzieżowy mistrz Polski na 3000 m z przeszkodami (18:02) i Marta Łagownik, która ukończyła rywalizację w klasyfikacji generalnej na drugim miejscu (20:19). Linię mety niedzielnego biegu minęło 262 dorosłych, w City Trail Junior wystartowało 61 młodych adeptów biegania.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 4 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale, a najszybsi biegacze zasłużone nagrody.