Zamknij
REKLAMA

Ustrzelił dwa historyczne tytuły

11:00, 07.05.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Reprezentant Wejherowa brat Zbigniew Lemiech uczestniczył w krajowym zjeździe delegatów Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, którego celem było dokonanie oceny działalności zjednoczenia, wyboru zarządu i organów władz na kolejną 3-letnią kadencję oraz ustalenie strategii działania.

Gospodarzem kongresu było Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie, które obchodzi jubileusz 270-lecia powstania. Po mszy św. pół tysiąca braci i sióstr oraz osób towarzyszących przemaszerowało ulicami miasta. Następnie delegaci udali się do pałacu w Słupi, gdzie odbyła się część kongresowa.

-Aktualnie do Zjednoczenia KBS RP należą 124 bractwa, skupiające 3156 członków, które reprezentowało 208 delegatów – wyjaśnia brat Zbigniew Lemiech, wejherowski delegat.

Spotkanie rozpoczęło się hymnem Bractw Kurkowych z udziałem tenora i orkiestry Capela Zamku Rydzyńskiego. Przemowę na powitanie wygłosili prezes KBS Jarocin Piotr Matuszak oraz Adam Gołembowski, prezes zarządu Zjednoczenia KBS RP. Obecni byli także przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i organizacji współpracujących z bractwami. Odczytano również list księcia Luisa Charlesa de Merde, prezesa Europejskiej Wspólnoty Historycznych Strzelców oraz wręczono odznaczenia dla wybitnych działaczy ruchu brackiego w kraju. Nie zabrakło patronackich stoisk z wyrobami, w tym pięknych pasów kontuszowych i niezbędników brackich. Była też możliwość zwiedzenia jedynego w kraju Muzeum Brackiego.

Następnie delegaci powołali przewodniczącego zebrania, komisje oraz zespoły problemowe. Przedstawiono sprawozdania ustępującego zarządu i udzielono mu absolutorium. W kolejnej części kongresu wybrano nowego prezesa zarządu Krzysztofa Larskiego z KBS Kcynia oraz nowy zarząd Zjednoczenia, Komisję Rewizyjną i Sąd Honorowy.  Wieczorem zorganizowano kongresowy raut bracki w pałacu w Witaszycach.

W kolejnym dniu odbył się turniej strzelecki m.in. o Tytuł Króla Zjednoczenia i Mistrza Zjednoczenia oraz o wiele tarcz okolicznościowych. Ogromny sukces osiągnął reprezentant KBS Wejherowo brat Zbigniew Lemiech. Zmagając się z ponad setką strzelców z całej Polski, wystrzelał tytuł pierwszego wicemistrza Zjednoczenia KBS RP na rok 2018 oraz pierwszego Rycerza Króla Zjednoczenia KBS RP na lata 2018-2021. Zdobywając jednocześnie dwa tytuły osiągnął niebywały w historii Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wejherowie sukces i będzie przez 3 kolejne lata nosić srebrny łańcuch dla godności tego tytułu.

REKLAMA

Komentarze (1)

OloOlo

2 0

Brawo ! 22:16, 08.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone