Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa Polski w duathlonie już w ten weekend

13:22, 16.05.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Program mistrzostw, które odbędą się w Rumi, przewiduje trzy wyścigi. Osobno wystartują  amatorzy, młodzież ze sportu kwalifikowanego oraz wyczynowcy.

Mistrzostwa Polski w duathlonie rozpoczną się w sobotę, 19 maja o 15:00. Centrum imprezy zlokalizowane jest przy MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza 49.

W pierwszym wyścigu na dystansie sprinterskim (5-20-2,5) zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Grup Wiekowych, wyścig dedykowany dla amatorów w konwencji z zakazem draftingu. W wyścigu obowiązują kategorie wiekowe co 5 lat i wszyscy medaliści we wszystkich kategoriach wiekowych AG zostaną nagrodzeni oficjalnymi medalami MP w duathlonie na rok 2018r. Faworytami tego wyścigu w klasyfikacji open są : ubiegłoroczny zwycięzca MP AG Jakub Rudziński oraz niezwykle szybki biegacz, triathlonista amator biegający 10km poniżej 32 min.- Michał Czapiński . W pierwszym wyścigu wystartuje ok 160 zawodniczek i zawodników.

Tuż po amatorach wystartują młodzicy i juniorzy młodsi na dystansie super sprinterskim (2,5-10-1,25). W zawodach wystartuje ponad 40 zawodniczek i zawodników . W kategorii juniorek młodszych murowaną faworytką jest Julia Sanecka (Delf Gryfino)- ubiegłoroczna mistrzyni Polski także juniorek młodszych. Faworyta wśród juniorów młodszych trudno wskazać, jest przynajmniej kilku zawodników w tym mistrzowie Polski młodzików z ubiegłego roku w triathlonie i duathlonie – czyli odpowiednio Maksymilian Kopiczko z Orki Iława i Marcin Stanglewicz z UKS Tri-Team Rumia.

Główny wyścig MP w duathlonie zostanie rozegrany także na dystansie sprinterskim (5-20-2,5) na nieco innych trasach w stosunku do amatorów i w konwencji z draftingiem czyli możliwością jazdy wspólnej na rowerze. Faworytkami wyścigu kobiet powinny być : broniąca tytułu mistrzowskiego z 2017 roku Marta Łagownik z UKS Dwójka Morena Gdańsk, najlepsza polska juniorka Roksana Słupek z UKS Tri-Team Rumia oraz Joanna Sołtysiak z CTS – ubiegłoroczna mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie IRONMAN 70.3 . Wśród mężczyzn mamy wielu utytułowanych zawodników , mistrzów Polski w triathlonie i duathlonie. Tytułu będzie bronił Kacper Stępniak – mistrz Polski kategorii Elity w triathlonie i duathlonie z 2017 roku, przedstawiciel gospodarzy . Do faworytów powinni należeć Jakub Wożniak (w 2017 brązowy medalista MP ), Maciek Kubiak , Kamil Damentka, Jacek Krawczyk, Krzysztof Hadas, Tomasz Szala, Tomasz Brembor i Przemysław Szymanowski. W wyścigu głównym wystartuje ok 40 zawodniczek i zawodników. Niestety na starcie zabraknie Daniela Formeli – najbardziej utytułowanego duathlonistę ostatnich mającego kłopoty zdrowotne.

Do zawodów zgłosiło się ponad 240 osób z całej Polski. Trasy są przygotowane i niezwykle szybkie, przewidywana pogoda to temperatura 16 st z drobnymi opadami- rywalizacja o tytuły mistrzowskie zapowiada się bardzo ciekawie.

Impreza odbędzie się pod patronatem Pani Gabrieli Lisius – Startosty Wejherowskiego oraz Pana Michała Pasiecznego – Burmistrza Rumi. Na zawodach obowiązują licencje Polskiego Związku Triathlonu.

Imprezę organizuje Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia we współpracy z MOSIR Rumia i przy wsparciu finansowym Miasta Rumia i Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

Wszyscy mistrzowie Polski podczas dekoracji zwycięzców zostaną nagrodzeni oprócz medali, statuetek i nagród także oficjalnymi koszulkami MISTRZ POLSKI w Duathlonie 2018 ufundowanymi dzięki firmie SISU.

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone