Zamknij
REKLAMA

Stolem pokonany, rewelacyjny B-klasowiec gra dalej

13:01, 17.05.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj rozegrany został zaległy mecz regionalnego Pucharu Polski.

Rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski to kontynuacja rywalizacji na szczeblach okręgowych - najlepsze drużyny z poszczególnych okręgów awansowały dalej i  grają o zwycięstwo, które jednocześnie daje możliwość startu w ogólnopolskim Pucharze Polski - tym, w którym triumfowała niedawno Legia Warszawa.

Spośród drużyn naszego powiatu, na szczebel wojewódzki awansował tylko Stolem Gniewino. W 1/8 finału pokonał on Bytovię II Bytów, a do meczu ćwierćfinałowego, w którym rywalem była Sopocka Akademia Piłkarska (B klasa) gniewiński zespół podchodził dwukrotnie. Było to spowodowane warunkami pogodowymi - za pierwszym razem spotkanie trzeba było przerwać. Zaległości nadrobiono wczoraj - po zaciętym meczu rewelacyjny B-klasowiec pokonał Stolem 1-0, a jedyną bramkę zdobył Tomasz Preizner. SAP awansowała do 1/2 finału, gdzie zagra z GKS-em Przodkowo. W finale czeka już Bałtyk Gdynia, a zatem możliwe są trójmiejskie derby.

Stolemowi pozostała już zatem tylko ligowa rywalizacja. W IV lidze drużyna Tomasza Dołotki radzi sobie nad wyraz dobrze - zajmuje 4. miejsce w tabeli.

(K.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone