Grała IV liga - Stolem sprawił niespodziankę

12:00, 10.09.2018 K.G Aktualizacja: 13:02, 10.09.2018

Zespoły z naszego powiatu rywalizowały o kolejne punkty w IV lidze. Był to przyzwoity weekend – żadna z tych drużyn nie zaznała porażki.

Trudny pojedynek stoczył Stolem Gniewino, który wyjechał do Lipusza na mecz z tamtejszą Wdą, która przed 8. kolejką zajmowała wysokie, 4. miejsce w tabeli. Do przerwy Wda prowadziła 2-0, ale po zmianie stron Stolem ruszył do ataku i w brawurowy sposób odwrócił losy meczu. Po dwóch bramkach Patoka i golu Dampca wygrał 3-2. Stolem pozostał na 8. miejscu w tabeli, jednak strata do 3. miejsca wynosi zaledwie jeden punkt.

Kompletu punktów nie udało się zdobyć Wikędowi. Zespół z Luzina stoczył wyrównany pojedynek z Bytovią II Bytów. Najpierw gola w 17. minucie zdobyli gospodarze, potem po kilkunastu minutach wyrównał Wikęd i były to jedyne bramki, jakie padły w tym spotkaniu. Luzinianie są na 4. miejscu w tabeli IV ligi. Do lidera tracą jednak aż 7 punktów.

W meczu Orkana Rumia z Gedanią w Gdańsku zadecydowała końcówka spotkania. Do 73. minuty było 0-0, wtedy wynik otworzyli gospodarze. Piłkarze z Rumi zdołali jednak uciec od przegranej, zdobywając bramkę trzy minuty przed końcem. Orkan ma wciąż jednak dosyć skromny dorobek punktowy – w 7 meczach zdobył zaledwie 6 punktów i zajmuje 17. miejsce w tabeli.

O kolejne punkty czwartoligowcy zawalczą w przyszły weekend. Stolem Gniewino w sobotę o 17:00 zmierzy się u siebie z Pogonią Lębork, Wikęd w sobotę o 14:00 w Luzinie zagra z Wdą Lipusz, a Orkan w roli gospodarza w Redzie podejmie lidera IV ligi, Gryf Słupsk. Początek meczu w niedzielę o 14:00.