Rumianka zdobyła medal Mistrzostw Świata

12:07, 12.09.2018 K.G Aktualizacja: 14:26, 18.09.2018

Iwona i Grzegorz Grinholc zaliczyli bardzo udany występ na Mistrzostwach Europy Masters w Maladze.

Mistrzostwa Świata Masters to zawody lekkoatletyczne weteranów. W tegorocznych zawodach, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze, wzięło udział 110 Polaków. Wśród nich wystartowało dwoje rumian. Iwona i Grzegorz Grinholc rywalizowali w chodzie sportowym.

Najpierw wystartowali oni na dystansie 5000 m. Odpowiednio – w żeńskiej oraz męskiej kategorii zawodników w wieku 40 lat i starszych. Iwona Grinholc zajęła 6. miejsce, natomiast Grzegorz zakończył start na 7. miejscu.

W kolejnym swoim występie Iwona Grinholc zdobyła medal. Na dystansie 10 km wraz z Katarzyną Ślezioną i Alicją Lisowską wywalczyła brązowy medal w starcie drużynowym. Na dystansie 10 km wystartował także Grzegorz Grinholc, tyle, że indywidualnie. Zajął 6. miejsce.