Zamknij
REKLAMA

Już w ten weekend -pełne wrażeń morskie starcie z Runmageddonem

22:09, 12.09.2018 | M.G
REKLAMA
Skomentuj

Trasy wypełnione wyzwaniami, przeszkodami, które nie raz sprawią wiele problemów i adrenalina na wysokim poziomie - tego mogą spodziewać się wszyscy, którzy staną na stracie gdańskiego Runmageddonu.

Już w ten weekend w ekstremalnym biegu z przeszkodami wystartuje ponad 6 000 śmiałków, a wśród nich sama Miss Polonia 2017 Agata Biernat.

Najbliższy weekend, 15-16 września w Gdańsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych przeżyć związanych z Runmageddonem. Park Reagana stanie się areną zmagań ponad 6 000 śmiałków, którzy przybędą do Gdańska z całej Polski. Dwudniowy event da uczestnikom możliwość sprawdzenia się na specjalnie przygotowanych trasach o różnym stopniu trudności. Nie zabraknie też atrakcji dla osób dopingujących startujących na trasie. Czekać na nich będzie Miasteczko Kibica, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

TOP 10 przeszkód

Inżynierowie Runmageddonu już od początku tygodnia przygotowują trasy, a Organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy na temat przeszkód, z którymi będą musieli zmierzyć się odważni uczestnicy biegu. Doły na plaży, jelita prosto do morza, Pole Dance czy Oponeo to przeszkody, które są już dobrze znane Runmageddończykom. Na trasach w Gdańsku pojawi się też Kołkownica, Wariat, Flying Monkey i Multirig. Na uczestników czeka Najdłuższa przeprawa wśród wód Morza Bałtyckiego. Swój wielki powrót na trasy Runmageddonu podczas eventu w Gdańsku zaliczy Pro skater czyli rampa, która na co dzień służy do akrobacji na deskorolce. Zawodnicy będą musieli na nią wbiec, a zejście ułatwi im kratownica, która umieszczona będzie z jej drugiej strony.

Harmonogram Runmageddonu

Gdański Runmageddon, 15 września, rozpocznie seria Elite w formule Rekrut (6 kilometrów, 30+ przeszkód), która wystartuje w dwóch turach co 10 minut począwszy od 7:40. Od 8:00 do 13:30, w 15 minutowych odstępach startować będzie formuła Rekrut w serii Open czyli osoby, które przemierzając trasę będą się dobrze bawić i pomagać sobie nawzajem. Ostatnią formułą startującą w sobotę będzie Nocny Rekrut czyli nocna odmiana znanej wszystkim formuły 6 kilometrowego biegu z ponad 30 przeszkodami, która rozpocznie się już o 19:30 i  potrwa do 21:15. Sobota to również dzień startów najmłodszych uczestników na trasie jednokilometrowego Runmageddonu KIDS z ponad 10 przeszkodami. Dzieci rozpoczną swoją rywalizację o 9:15 i startować będą co 20 minut aż do 13:55 kiedy do biegu ostatnia grupa ruszy.

Niedzielne starty otworzą biegi formuły Classic (12 kilometrów, 50 +przeszkód). Najpierw od godziny 7:40 w dwóch turach ruszy seria Elite, a od 8:00 do 11:00 w 15 minutowych odstępach startować będą śmiałkowie serii Open. W niedzielę na linii startu pojawią się też zawodnicy biorący udział w najkrótszej z przygotowanych formuł czyli Intro ( 3 kilometry i 15+przeszkód). Ich starty rozpoczną się w samo południe, a ostatnia grupa wystartuje o godzinie 13:30 i tak jak inne, uczestnicy startować będą w seriach co 15 minut. Równolegle ze startami formuły Intro, o godzinie 13:45 wystartuje formuła Biznes Szlachetna Paczka.

Miss Polonia pobiegnie w Runmageddonie

Runmageddon Gdańsk ozdobi też swoją obecnością sama Miss Polonia 2017 Agata Biernat polska tancerka, instruktorka fitness, która swoją osobą wspierać będzie Fundację Cancer Fighters. Miss Polonia poprowadzi rozgrzewkę, a także pokona Runmageddon w formule Rekrut, czyli 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. - Biorę udział w Runmageddonie, żeby zaznaczy jak ważna jest misja Fundacji Cancer Fighters, która pomaga dzieciom z chorobą nowotworową. Dlatego też wystartuję i poprowadzę rozgrzewkę właśnie w koszulce Fundacji. Niech wszyscy zobaczą że warto pomaga!- mówi Agata Biernat.

Atrakcje dodatkowe

Runmageddon to atrakcje nie tylko dla zawodników. W Miasteczku Kibica, które ulokowane będzie w Parku Reagana między startem, a metą każdy znajdzie coś dla siebie. Na osoby dopingujące uczestników na trasie czekać będą m.in.: strefy Renault i Samsung, strefa challenge Haier. Do atrakcji gdańskiego Runmageddonu zaliczyć trzeba finał wyborów Miss & Mistera Runmageddonu. Kandydaci do tych tytułów, którzy przeszli wszystkie etapy konkursu będą musieli zmierzyć się z zadaniami, które przygotował dla nich Organizator. Zmagania będzie można oglądać w strefie challenge Haier o godzinie 12:00.Ciekawym akcentem odróżniającym event gdański od pozostałych będzie specjalny punkt regeneracyjny dla uczestników formuły Classic w klimacie Reagge. Uczestnicy serii Elite dystansu Classic mają też okazję zawalczyć o bony wakacyjne ITAKI o wartości 2000 zł. Bon otrzymają zdobywcy pierwszego miejsca, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn.

Zapisy i odbiór pakietów startowych
Internetowe zapisy są już zakończone, ale możliwość zapisu dla śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w ekstremalnym biegu nadal istnieje. Będzie to możliwe przez cały czas trwania eventu w Biurze Zawodów, które umiejscowione będzie tuż przy Starcie. Tam też każdy z uczestników będzie mógł odebrać swój pakiet startowy. Biuro otwarte będzie: w piątek 16-21, sobotę 6:15-13:30 14:30-17:00 i 18:00-21:15. Natomiast w niedzielę w godzinach 6:15-13:45

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

(M.G)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone