Dwie bramki padły w niedzielnym meczu

15:58, 14.10.2018 R.K Aktualizacja: 15:59, 14.10.2018

Gryf Wejherowo na własnym boisku podejmował drużynę Olimpia Elbląg. Przed rozpoczęciem meczu rywale Gryfa zajmowali ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, ale już po kilku minutach goście przejęli inicjatywę i zaczęli zacięcie atakować. Gryf wycofał się na swoją połowę, odpierając ataki rywali. Taka sytuacja trwałą kilkanaście minut.

W 19 minucie meczu żółtą kartką ukarany został Kołc (Gryf Wejherowo). Chwilę później piłkarze Gryfa zaczęli grać z nieco większym tempem, ale bez rezultatu. W 25 minucie zaatakowali natomiast piłkarze z Elbląga. Z około 10 metra strzałem przewrotką Jakub Bojas nie dał szans bramkarzowi i umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu do końca pierwszej połowy prowadzili goście. Dwie drużyny miały wprawdzie okazję do zmiany wyniku, ale żadnej z nich się to nie udało. Pierwsza z tych okazji nadarzyła się w 39 minucie, gdy po szybko rozegranej akcji Wicki wybił piłkę wprost pod nogi Szmydta. Zawodnik Olimpi fatalnie uderzył z kilku metrów i piłka ominęła okno bramki. Druga okazja nadarzyła się pod koniec pierwszej połowy, tym razem to gospodarze mieli okazję do zdobycia gola. W 44 minucie Chwastek otrzymał piłkę pod bramką Olimpi, minął rywala i z trzech metrów... nie trafił w bramkę. Minutę później żółtą kartkę otrzymał Lewandowski (Olimpia Elbląg), a kolejne dwie minuty później sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy.

Drugą połowę obydwie drużyny rozpoczęły w tych samych składach. W 50 minucie żółtą kartkę otrzymał Bury (Gryf Wejherowo), a dwie minuty później w ten sam sposób ukarany został Kuczanek (Olimpia Elbląg). W 60 minucie pierwszej zmiany dokonał trener Olimpii - z boiska zszedł Bogdanowicz, zastąpił go Filipczyk.

Druga połowa meczu to przede wszystkim nierówna gra obu drużyn, faule i żółte kartki. Kartonik po raz kolejny wyciągnął sędzia w 63 minucie – otrzymał go Korkliniewski (Gryf Wejherowo).

W 60 minucie kolejna zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: Eduardo wszedł zamiast Ressela. Natomiast w 71 minucie trener Gryfa dokonał zmiany: z boiska zszedł Bury, a na murawie pojawił się Machol. Dwie minuty później Rogalskiego zastąpił Czychowski.

Na kilka minut przed końcem meczu goście pogrążyli gospodarzy. W 85 minucie piłkę dostał Jakub Bojas i w sytuacji sam na sam przyłożył się do strzału i pewnie umieścił piłkę w siatce.

W 89 minucie ostatniej zmiany w tym meczu dokonał trener Olimpi. Z boiska sszedł Szmydt, na boisku pojawił się Persona.

Mimo doliczenia przez sędziego 4 minut wynik meczu nie uległ już zmianie i to piłkarze Olimpii wrócą do Elbląga z 3 punktami.

Skład wyjściowy:

Gryf Wejherowo: Leleń – Brzuzy,Chwastek, Rogalski, Wicki, Goerke, Bury, Kołc, Włodyka, Ryk, Niciński

Rezerwowi: Więckowicz, Sikorski, Czychowski, Liberacki, Machol, Gulczyński, Koziara

Olimpia Elbląg: Madejski – Lewandowski, Korkliniewski, Wenger, Balewski, Ressel, Fidziukiewicz, Szmydt, Bogdanowicz, Kuczałek, Bojas

Rezerwowi: Rutkowski, Sochań, Persona, Filipczyk, Bucio, Nowicki, Eduardo

Sędzia: Marcin Liana