Zamknij
REKLAMA

Żeglarska parada niepodległości

14:30, 07.11.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
mat.prasowe

W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości żeglarze pójdą w paradzie, by oddać hołd Rzeczpospolitej. 11 listopada o godzinie 12:00 ruszą ulicami Gdyni pod pomnik Polski Morskiej na Skwerze Kościuszki.

To już sto lat niepodległej Polski po 123 latach zaborów. Parada Niepodległości, jak co roku, będzie jednym z głównych akcentów gdyńskich urodzin niepodległej. Pójdą w niej również pomorscy żeglarze, pod przewodnictwem Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Udział zapowiedziały już Yacht Klub Stal Gdynia, YKP Gdynia, Jacht Klub Morski „Gryf” z Gdyni oraz Fundacja Harcerstwa CWM ZHP Gdynia wraz z załogą „Zawiszy Czarnego”.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się. Zbiórka o godzinie 11:30 przy dworcu SKM Gdynia Główna, na wysokości ul. Starowiejskiej.

Trasa gdyńskiej parady, która rozpocznie się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 12:00 będzie wiodła od dworca PKP w Gdyni, ulicą 10 Lutego i  Skwerem Kościuszki pod pomnik Polski Morskiej, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości państwowe.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone