Zamknij
REKLAMA

Kurkowe Bractwo z Wejherowa triumfuje

14:00, 19.11.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Reprezentant wejherowskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego zdobył główną nagrodę turnieju strzeleckiego w Chojnicach - szablę dowódcy 18 Pułku Ułanów Pomorskich płk dypl. Kazimierza Mastalerza.

Turniej strzelecki jest najważniejszym wydarzeniem, organizowanym przez KBS w Chojnicach, który kończy się uroczystym balem królewsko-marszałkowskim. Na strzelnicy brackiej zjawili się najzdolniejsi strzelcy z całego okręgu pomorskiego m.in. z Brus, Gdyni, Czarnego, Kościerzyny, Skarszew, Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Wejherowa, a także bracia z różnych zakątków Polski. Wejherowo reprezentowane było przez prezesa Kazimierza Gołąbka, siostrę Ludmiłę Gołąbek i brata Zbigniewa Lemiecha.

Rozegrano pięć konkurencji strzeleckich do tarcz sportowych oraz strzelanie do kura o tytułową szablę pułkownika Mastalerza. Ogromny sukces odniósł reprezentant Wejherowa Zbigniew Lemiech, który zajął pierwsze miejsce w strzelaniu o Tarczę Szkoły, trzecie miejsce w strzelaniu o Tarczę Króla oraz strącając kura z żerdzi i wygrywając główną nagrodę turnieju - szablę pułkownika Kazimierza Mastalerza. Wręczenia nagrody dokonał prezes KBS w Chojnicach dr Tomasz Winiecki, w asyście Króla Kurkowego Krzysztofa Wegnera, podczas uroczystej gali na początku balu. 

Warto dodać, że Zbigniew Lemiech jest też aktualnym Pierwszym Rycerzem Króla Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP i jednocześnie Pierwszym Wicemistrzem Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (4)

MarkopoloMarkopolo

3 1

Tak trzymac Braciszku. Gratulacje !!! 18:50, 19.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kaseba Kaseba

0 0

A nie widza jana grynwalda z piwiarny co je z tym storym brotem kurkowym . ? 10:57, 20.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kipuśkipuś

0 0

https://kwejk.pl/obrazek/2891669/koreanscy-generalowie.html ,jeszcze trochę medali Panu brakuje:). 15:44, 21.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ASAS

3 0

BRAWO !!! 14:42, 25.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone