Lutowa odsłona biegu

13:00, 13.02.2019 D.D. Aktualizacja: 13:56, 13.02.2019
Skomentuj City Trail City Trail

W Trójmiejskim Paru Krajobrazowym w Gdańsku odbył się piąty bieg sezonu. Zwycięstwo odnieśli Mateusz Niemczyk oraz Ewelina Paprocka. Wynik, jaki osiągnął zwycięzca Mateusz Niemczyk to 16:50. Drugą lokatę wywalczył Filip Janowski (czas 17:16), a trzeci był Daniel Formela (17:21).

Po biegu prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Filip Janowski, ale prawdopodobnie walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse jeszcze kilku zawodników.

Zwycięzca biegu, pochodzący ze Starogardu Gdańskiego Mateusz Niemczyk debiutował w zawodach z cyklu CITY TRAIL. Wśród kobiet najszybszą okazała się po raz trzeci w sezonie Ewelina Paprocka, która tym samym zapewniła sobie wygraną w generalce. Wynik Eweliny to 19:59. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Baranowska-Trzasko (czas 20:54), a trzecią lokatę wywalczyła Julia Dias (21:29).

W biegu głównym uczestniczyło 297 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 73 młodych sportowców. Kolejne, ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Trójmieście odbędą się 10 marca na trasie w Gdyni.