Powiatowe igrzyska chłopców

05:00, 15.02.2019 D.D. Aktualizacja: 08:41, 15.02.2019

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie odbyły się powiatowe igrzyska dzieci w dwóch ogniach usportowionych chłopców. Mistrzem zostało Bojano. Trzecie zawody w powiecie wejherowskim były eliminacją do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w Bolszewie. W rywalizacji wzięło udział 80 zawodników z całego powiatu wejherowskiego.

Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa w Bojanie w składzie Jan Bzoma, Szymon Czarnocki, Maciej Dąbek, Aleksander Hermann, Łukasz Kurkul, Rafał Pawłowski, Rafał Rutkowski, Nikodem Sikorski i Mikołaj Wizimirski. Drugie miejsce zajęła SP nr 6 w Rumi, trzecie SP nr 1 w Luzinie, czwarte SP nr 4 w Redzie, piąte SP w Gowinie, szóste SP w Rozłazinie, siódme SP w Kostkowie i ósme miejsce SP nr 11 w Wejherowie.

Zmagania najmłodszych adeptów sportu były bardzo emocjonujące i przysporzyły licznych emocji oraz wrażeń kibicom. Liczyła się dobra zabawa i propagowanie sportu wśród najmłodszych. Na zakończenie rywalizacji zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami, które wręczał referent PZPOW Bartłomiej Woźniak.