Zamknij
REKLAMA

Przygotowania do biegu Tropem Wilczym

09:00, 15.02.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Archiwum

Już 3 marca startuje Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. W ponad 360 miastach kraju i zagranicą na linii startu staną wszyscy ci, dla których pamięć i postawy bohaterów wyklętych są ważne. Organizatorzy w większości miast zgłoszonych do biegu są już gotowi, by przyjmować zapisy.

Wzorem Niezłomnych wiele aktywności towarzyszących biegowi skierowanych będzie na konkretne wspieranie potrzebujących. Będą organizowane zbiórki krwi oraz kwesta na rzecz dwójki dzieci z problemami zdrowotnymi. VII edycja Biegu Tropem Wilczym pozostawi po sobie dobry, wymierny ślad. Bieg Tropem Wilczym wystartuje w 11 miastach województwa pomorskiego. Wśród nich znajdują się m.in. Strzebielino, Reda, Rumia, Kosakowo, Gdynia, Gdańsk i Kiełpino. 

Bieg honorowy na dystansie 1963 m odbędzie się we wszystkich miastach. Organizatorzy w każdym mieście wyznaczają również trasy, w których można wziąć udział sprawdzając się w dłuższych dystansach. Na wszystkich, również dopingujących zawodników, czeka moc atrakcji takich jak piknik, rekonstrukcje czy pokazy historyczne. W  pakietach startowych dla biegaczy znajdą się informacje dotyczące biegu, mapy i spis  atrakcji oraz unikatowe koszulki z bohaterami, patronami tegorocznej edycji.

–Dla organizatorów biegu istotne jest to aby idea Niezłomnych działała nie tylko w przestrzeni słowa, ale przede wszystkim działań. Mówimy o tym, że są naszymi bohaterami, czyli tymi, których chcemy naśladować, są dla nas wzorem - mówi Barbara Konarska, rzecznik prasowy. - Oni oddawali życie, my nie musimy. Oni służyli Polsce, społeczeństwu, bronili słabszych a to już zdecydowanie możemy wziąć na siebie. Stąd staramy się być konsekwentni i pokazać Wyklętym, że rozumiemy to co było dla nich najważniejsze i mimo iż żyjemy w innych czasach, możemy i powinniśmy  pielęgnować czynnie te same wartości. Służyć innym, żyć w najlepszej korelacji z Polską.

W VII edycji biegu można wybrać koszulkę z wizerunkiem jednego z sześciu Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych: Jerzego Stawskiego, Barbary Otwinowskiej, Antoniego Hedy, Stanisławy Rachwał, Władysława Siły Nowickiego i Pawła Jasienicy. To właśnie oni będą patronami biegaczy biorących udział w tegorocznym wydarzeniu. 

Warto dodać, że bieg jest każdego roku wydarzeniem społecznym, gdzie wspólnie pielęgnujemy pamięć, gdzie mamy szansę zobaczyć, że niezwykli bohaterowie byli ludźmi podobnymi do nas, patriotami, kochającymi Polskę. Impreza odbywa się zawsze w niedzielę najbliższą dniu 1 marca i jest elementem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy po latach zapomnienia wrócili do szerokiej świadomości historycznej Polaków.

VII edycja Biegu Tropem Wilczym to również czas, by wesprzeć potrzebujących. Tych, którzy na pomoc najbardziej liczą. Każdego roku wraz z biegiem uruchamiana zostaje zbiórka funduszy na szczytny cel. Dodatkowo Ambasadorowie i Przyjaciele wskażą inicjatywy najbardziej im bliskie, na które będą wspólnie zbierać pieniądze podczas biegu.

REKLAMA

Komentarze (1)

pajkpajk

1 0

A bieg dla ofiar tzw wyklętych tez będzie? Nie wszyscy byli święci ,w IPN jest pełno dokumentów na ten temat . https://natemat.pl/202415,zolnierze-przekleci 13:35, 17.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone