Zamknij

Srebrny medal w województwie

08:00, 12.03.2019 D.D. Aktualizacja: 10:14, 12.03.2019
Skomentuj

Na obiektach MRKS Gdańsk został rozegrany wojewódzki finał drużynowego pucharu Polski w tenisie stołowym. Udany występ zaliczyły tenisistki MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino, które zdobyły srebrny medal.

Podopieczne trenera Waldemara Płotki w finale wojewódzkim po zaciętym i dramatycznym pojedynku przegrały z występującymi w ekstraklasie kobiet drużynie MRKS Gdańsk wynikiem 4:3. Jak powiedział po zakończeniu zawodów trener luzińskich tenisistek gospodarzom ,,pomagały ściany”.

W decydującym meczu o końcowym sukcesie gospodarzy, Magda Płotka przegrała 3:2 z Martą Krajewską, gdyż w piątym secie prowadząc 10:6 Magda nie wykorzystała czterech piłek meczowych, a rywalka zagrała jej trzy tzw. świnki co kompletnie wybiło z rytmu luzińską tenisistkę, która ostatecznie przegrała seta 12:10.

Drużyna GOSRiT Luzino wystąpiła w składzie: kapitan Katarzyna Płotka, Nuriya Zhaludok, Magda Płotka i Anna Nowakowska.