Zamknij
REKLAMA

W Rumi odbędą się mistrzostwa Polski w duathlonie

18:30, 10.04.2019 | źródło: UM Rumia
Skomentuj
REKLAMA

Rumia będzie gospodarzem mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprint. Do rywalizacji przystąpią zarówno amatorzy, jak i zawodnicy sportowej elity, w wielu kategoriach wiekowych. Ze względu na możliwości, jakie daje trasa, organizatorzy mają nadzieję, że zawodnikom uda się ustanowić kolejne rekordy.

Mistrzostwa Polski odbędą się w Rumi już po raz trzeci. Impreza z roku na rok się rozwija i przyciąga coraz więcej zawodników. Dodatkowym smaczkiem tegorocznej rywalizacji elity sportowej jest walka o kwalifikację na mistrzostwa świata w Hiszpanii.

– Spodziewamy się najlepszych polskich zawodników – zaznacza Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia. – Data imprezy nie jest przypadkowa. Dwa tygodnie później, w terminie od 27 kwietnia do 5 maja, odbędą się mistrzostwa świata w multisportach w Hiszpanii. Jedną z dyscyplin podczas, której zawodnicy z całego świata będą walczyć o medale, będzie duathlon. Ustaliliśmy z Polskim Związkiem Triathlonu, że w Rumi zawodnicy będą walczyli o kwalifikacje na tę imprezę – dodaje.

Atutem rumskiej imprezy są trasy, które z jednej strony pozwalają kibicom i bliskim zawodników na stałe śledzenie rywalizacji, a z drugiej są płaskie i szybkie. Jak zapewniają organizatorzy, to najszybsze zawody w Polsce. Trasa została tak przygotowana, aby można było bić rekordy.

– W tej chwili możemy pomieścić w strefie zmian 400 rowerów i to jest limit zawodników, którzy mogą rywalizować. Marzy mi się, aby podczas tych zawodów, w trakcie pierwszego 5-kilometrowego biegu, któryś z zawodników złamał 15 minut – podkreśla dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia.

Na listach startowych wszystkich wyścigów są jeszcze wolne miejsca, a do końca marca obowiązuje niższa opłata startowa, warto więc się pospieszyć. Rejestracja prowadzona jest na stronie www.TimeRecords.pl.

Zawody w Rumi to nie tylko duathlon, organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych mieszkańcach miasta. Zanim na trasę wyruszą zawodnicy walczący o medale mistrzostw Polski, przeprowadzone zostaną biegi dla dzieci na dystansach 300, 600 i 1000 metrów. Dzieci w wieku 4-5 lat pobiegną na 300 metrów, grupa w wieku 6-9 lat będzie rywalizować na 600 m, natomiast młodzież w wieku od 10 do 15 lat zmierzy się na dystansie 1000 metrów.

– Biegi dla dzieci to element misji naszych imprez, dlatego obok zawodów dla dorosłych, oferujemy rywalizację dla najmłodszych. Dodatkowo, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rumi, przeznaczyliśmy 200 bezpłatnych miejsc do rumskich szkół. Każda z 10 szkół na terenie Rumi otrzymała 20 bezpłatnych miejsc na listach startowych, a w przypadku ich niewykorzystania, pula wolnych miejsc zostanie przekazana innym placówkom. Oferujemy również pakiety startowe w sprzedaży dla wszystkich chętnych – wyjaśnia Adam Greczyło, dyrektor imprezy.

Rejestracja na dziecięce biegi odbywa się dwutorowo. Sprzedaż pakietów w cenie 20 złotych rozpocznie się 21 marca, natomiast rejestracja bezpłatna prowadzona jest za pośrednictwem rumskich szkół, które otrzymały już szczegółowe informacje. Rejestracja online prowadzona będzie na stronie www.TimeRecords.pl, podobnie jak w przypadku dorosłych.

Rejestracja na dziecięce biegi odbywa się dwutorowo. Sprzedaż pakietów ruszyła 21 marca, natomiast bezpłatna rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem rumskich szkół, które otrzymały już szczegółowe informacje. Rejestracja online prowadzona będzie na stronie www.TimeRecords.pl, podobnie jak w przypadku dorosłych zawodników.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA