Tytani wiceliderami w lidze

12:00, 12.04.2019 D.D. Aktualizacja: 14:37, 12.04.2019
Skomentuj Tytani Tytani

Wejherowska hala Tytanów wypełniła się po brzegi. Kibice oczekiwali zdecydowanego zwycięstwa swojego zespołu. Drużynie z Wejherowa wygrana z Borowiakiem Czersk gwarantowała drugie miejsce w lidze. Plan się udał, pokonując drużynę gości 42:18.

Drużyna z Czerska w meczu miała utrudnione zadanie, bowiem przyjechała zaledwie w ośmioosobowym składzie. Tytani do meczu desygnowali pełen skład w tym debiutanta Norberta Wejhera, który na co dzień gra w młodszym juniorze. Pierwsze minuty meczu to zdecydowane ataki żółto-czerwonych. Bardzo dobrze spisywał się Sławomir Jurkiewicz, który w pierwszej części meczu rzucił osiem bramek.

W 8 minucie meczu wejherowianie prowadzili już 5:1, a kibice zastanawiali się z jaką przewagą zakończą to spotkanie. Goście jednak nie zamierzali się poddać. Zaczęli kreować udane akcje w ataku pozycyjnym i wykorzystywać brak skuteczności wejherowskiej drużyny. W 15 minucie meczu przegrywali zaledwie dwiema bramkami 5:7, a na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy było tylko 13:10 dla żółto–czerwonych. Końcówka fragmentu należała jednak do Tytanów, którzy zdobyli pięć bramek tracąc tylko dwie i na przerwę schodzili z pięciobramkową przewagą 18:12.

W drugiej połowie gospodarze postanowili jeszcze mocniej narzucić swój styl gry i pokazać kto jest lepszą drużyną. W konsekwencji przez pierwsze dziesięć minut Tytani rzucili osiem bramek, tracąc zaledwie dwie 26:14. Wśród wejherowian skutecznie zaczęli rzucać Radosław Sałata oraz Przemysław Warmbier. Swoje bramki dalej zdobywał Sławomir Jurkiewicz oraz uaktywniający się Mikołaj Miszczak. Wejherowianie z minuty na minutę powiększali przewagę, a trener mógł pozwolić na wejście graczom, którzy spędzili na parkiecie mniej minut.

Warto odnotować dwa gole Norberta Wejhera, który w tym meczu zadebiutował przed publicznością. Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i Tytani pewnie pokonali rywali 42:18. Tym samym na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie w lidze fotel wicelidera. Wejherowianie wystąpili w składzie: Jurkiewicz (12), Sałata (9), Warmbier (5), Koss (3), Miszczak (3), Grabowski (3), Wicon (2), Wejher (2), Kudełka (1), Przymanowski (1), Pitucha (1), Papke, Wicki, Nowosad, Sikora, Cholcha.

W najbliższą sobotę 13 kwietnia żółto–czerwoni rozegrają przedostatnie spotkanie ligowe i zmierzą się na wyjeździe z zespołem Jezioraka Iława.