Zamknij
REKLAMA

LOTTO Duathlon Energy Rumia już za nami

18:35, 15.04.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Świecące słońce, zimny wiatr i niska temperatura – warunki w tegorocznym LOTTO Duathlon Energy 2019 w Rumi nie były łatwe dla zawodników. Zimowe przygotowania nie poszły jednak w las, czego efektem są świetne wyniki poszczególnych uczestników w trzech kategoriach wyścigu.

Zgodnie z protokołem zawodów rangi mistrzowskiej, w niedzielę, chwilę po godzinie 11:00, uczestnicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. LOTTO Duathlon Energy 2019 otworzyli oficjalnie zastępca burmistrza Piotr Wittbrodt oraz dyrektor MOSiR Jolanta Król. Chwilę później zawodnicy pierwszego wyścigu mistrzostw Polski Age Group na szybko próbowali dogrzać swoje organizmy, a punktualnie o 11:15 wystartowali pierwsi biegacze.

Bezkonkurencyjna wśród kobiet okazała się Maria Cześnik (czas 01:04:22), która na metę przybiegła z przewagą ponad dwóch minut nad drugą Marią Pytel (01:06:36). Tym samym Cześnik udowodniła, że w Polsce na chwilę obecną nie ma zawodniczki, która mogłaby z nią konkurować.

– Kilka dziewczyn nie przyjechało do Rumi i nie mogły wystartować, na przykład Roksana Słupek. Każde zwycięstwo cieszy, mam nadzieję, że to będzie udany sezon – powiedziała na mecie złota medalistka.

W rywalizacji mężczyzn wygrało doświadczenie. Tak zresztą powiedział na mecie Sylwester Kuster (czas 00:57:18), który przez cały wyścig „czaił” się za czołówką, natomiast skutecznie zaatakował pod koniec, wyprzedzając Jacka Krawczyka.

– Wiem, że Jacek się nie obrazi, ale zadecydowało moje doświadczenie. Nieco przewidziałem scenariusz wyścigu, dlatego wiedziałem, jak rozłożyć siły – komentował na głębokim wdechu złoty medalista mistrzostw Polski Elity.

Jacek Krawczyk prowadził przez większość wyścigu i na metę dobiegł z czasem 00:57:23. Trzeci uplasował się zawodnik lokalnego klubu UKS Tri-Team Rumia Kamil Damentka z czasem 00:57:32.

W wyścigu amatorów drugi rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Michał Czapiński – czas 00:55:53. Od początku narzucił szybkie tempo i uciekł pozostawiając stawkę daleko z tyłu. Drugi na mecie zameldował się Jakub Ruciński z czasem 00:57:07. 

– Miałem trochę problemów na zmianie, ale cieszę się, że nie wpłynęło to na ostateczny wynik. Michał był poza zasięgiem, dlatego jestem zadowolony z wyniku – mówił Ruciński.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Urszula Kafarska z czasem 01:03:26. Na mecie wyglądała na lekko zaskoczoną i pytana, jaką minę mieli mężczyźni, gdy ich wyprzedzała, odpowiedziała:

– Groźną, ale może to przez ten wiatr? – śmiała się Kafarska.

Emocji nie brakowało również w biegu młodzików i juniorów młodszych. Pełni energii, pasji i dążący do Elity młodzi adepci, postawili na mocne tempo wyścigu. Pierwszy na mecie zameldował się Maksymilian Kopiczko z czasem 00:30:50. Tylko 10 sekund później swój wyścig ukończył Jakub Bogusiewicz z czasem 00:31:00. 

Wśród dziewczyn pierwsza przybiegła utalentowana Józefina Młynarska z czasem 00:34:59. Warto podkreślić, że młodzi zawodnicy po ukończonym wyścigu zachowywali się z ogromną klasą. Jeden drugiemu gratulował, inni się pocieszali. Taka postawa cieszy i pokazuje, że rywalizuje się na trasie, ale poza trzeba okazywać sobie wzajemny szacunek.

Organizatorzy obawiali się, że pogoda może mocno rozdawać karty. Zawodnicy zabezpieczyli odpowiednio swoje organizmy przed wiatrem. Większość z nich przyznawała nawet, że taka pogoda bardziej motywuje i testuje sportowy charakter. 

– O wiele bardziej wolę startować przy takiej temperaturze. Jak jest zbyt ciepło, to nie są moje klimaty – mówił na mecie Sylwester Kuster. 

Była to pierwsza odsłona cyklu LOTTO Duathlon Energy. To jednak dopiero początek tegorocznych emocji. Już za dwa tygodnie duathlon odbędzie się w Ustce. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia swojej formy po Wielkanocy, tuż u progu triathlonowego sezonu.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone