Porażka Wejherowian. Żółto-czarni lądują w strefie spadkowej

13:29, 21.04.2019

Jeszcze tydzień temu mogło się wydawać, że żółto-czarni wrócili na właściwe tory. Zwycięstwo z Ruchem pozwoliło wydostać się ze strefy spadkowej. Niestety, radość ta nie trwała zbyt długo. Na skutek wyjazdowej porażki z GKS Bełchatów (1:3) Wejherowianie spadli na 16 miejsce w tabeli drugoligowych rozgrywek. Honorową bramkę dla zawodników ze Wzgórza Wolności zdobył niezawodny Krzysztof Wicki.

Wbrew pozorom pierwsze minuty spotkania w Bełchatowie nie odzwierciedlały przewagi „Brunatnych”, będących formalnym faworytem starcia. W ataku pozycyjnym zdecydowanie lepiej radzili sobie Wejherowianie, zaś głęboko cofnięci gospodarze liczyli na dogodną okazję z kontrataku. Taktyka preferowana przez szkoleniowca z Bełchatowa – Artur Derbina przyniosła natychmiastowy skutek. Już w 15’ minucie meczu gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Emile Thiakane, dla którego był to piąty gol w obecnym sezonie. Bramka dodała skrzydeł Bełchatowianom, bowiem od momentu jej zdobycia zaczęli grać z większym animuszem. Odważna gra gospodarzy kolejny raz poskutkowała. Konsekwencją okazał się być gol zdobyty przez Damiana Michalskiego (30’), który strzałem z rzutu karnego pewnie pokonał Dawida Lelenia.

Okazało się, że rzut karny stanowiący pokłosie faulu nie był ostatnim w tym spotkaniu. W 58’ minucie meczu bramkę kontaktową dla Wejherowian zdobył niezawodny Krzysztof Wicki. Pomocnik żółto-czarnych z zimną krwią wykorzystał rzut karny strzelając ósmą bramkę w sezonie 2018/2019. Radość Gryfician nie trwała jednak zbyt długo. Po kilkudziesięciu sekundach główny sędzia zawodów – Szymon Lizak z Poznania podyktował trzecią w tym meczu „jedenastkę” – tym razem dla gospodarzy. Rzut karny na gola zamienił Patryk Mularczyk. W ostatnim kwadransie gry przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Bartłomiej Bartosiak, jednak uderzenie piłkarza Bełchatowian trafiło wprost w słupek. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Porażka żółto-czarnych sprawiła, że Gryf Wejherowo spadł na 16 miejsce w tabeli drugoligowych rozgrywek. Z dorobkiem 30 punktów Gryficianie znaleźli się kolejny raz w strefie spadkowej. Najbliższym przeciwnikiem Wejherowian będzie Olimpia Grudziądz. Mecz 30 kolejki drugoligowych zmagań odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 17.00 na Wzgórzu Wolności.

GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 3:1 (2:0)
Bramki: Thiakane (13), Damian Michalski (28-karny), Mularczyk (59) - Wicki (58-karny)

GKS: Lenarcik - Grzelak, Grolik, Michalski, Szymorek, Biel (83 Stolarczyk), Czajkowski, Ryszka, Mularczyk (79 Golański), Thiakane (44 Putin), Bartosiak (67 Zdybowicz)

Gryf: Leleń - Brzuzy, Ewertowski, Wicki, Liberacki (46 Machol), Czychowski (82 Ryk), Kołc, Pietroń, Węsierski, Goerke, Rogalski