Koziara demoluje Rozwój Katowice! Znakomity mecz Gryfa!

11:04, 06.05.2019 M.M Aktualizacja: 13:26, 06.05.2019

Zwycięstwo w meczu z Rozwojem Katowice pozwoliło oddalić się żółto-czarnym od strefy spadkowej. Wejherowianie pokonali autsajdera drugoligowych rozgrywek 3:1 po bramkach Piotra Kołca i Macieja Koziary. Ostatnie minuty spotkania były dla zgromadzonych kibiców prawdziwym horrorem. Na szczęście horror ten znalazł swoje pozytywne zakończenie.

Od pierwszych minut pojedynek obu ekip był dynamiczny, zaś tempo meczu było zaskakująco szybkie. Oblicze wyrównanej gry odmienił kapitan Gryfa Wejherowo – Piotr Kołc, pokonując bramkarza rywali w doliczonym czasie pierwszej połowy. Warto podkreślić, że kapitan żółto-czarnych wykorzystał rewelacyjne podanie Macieja Koziary.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Frontalne ataki przyjezdnych były skutecznie rozbijane przez dobrze ustawionych defensorów. Zasieki obronne Gryfician przeforsował w 79’ minucie pojedynku Daniel Paszeka. Wyrównanie do którego doprowadzili goście paradoksalnie nie było dobrą informacją dla żadnej ze stron, zwłaszcza, że mecz pretendentów do spadku toczył się o pełną pulę. Gdy mecz zmierzał ku końcowi sprawy w swoje ręce wziął niezawodny w ostatnich tygodniach Maciej Koziara. Najpierw pokonał Neugebauera, który zmienił w przerwie Solińskiego strzałem z rzutu wolnego, a następnie w doliczonym czasie gry przypieczętował składną akcję Wejherowian zapewniając swej drużynie 3 punkty. O znakomitej końcówce w wykonaniu swoich podopiecznych wspominał na konferencji prasowej trener Zbigniew Szymkowicz.

Spodziewaliśmy się, że będzie to ciężki mecz, ponieważ dla Rozwoju było to spotkanie ostatniej szansy. Po wyjściu na prowadzenie zaczęliśmy grać nieco bardziej asekuracyjnie, choć mieliśmy swoje szanse. Prawdę mówiąc po utracie gola przestałem wierzyć, że ten mecz jest jeszcze do wyciągnięcia. Chciałbym pogratulować chłopakom wiary i walki do końca.

Zwycięstwo z Rozwojem Katowice może się okazać bezcenne przy ostatecznym rozrachunku. Gryficianie umocnili się na 14 pozycji i aktualnie mają na koncie 37 punktów. To zaledwie jedno oczko więcej od Siarki Tarnobrzeg otwierającej strefę spadkową. Do końca rozgrywek pozostały 2 kolejki. Rywalami Wejherowian będą Znicz Pruszków oraz Stal Stalowa Wola.

Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice 3:1
Gole: 1:0 - Piotr Kołc (45), 1:1 - Daniel Paszek (79), 2:1 - Maciej Koziara (88), 3:1 - Maciej Koziara 90)
Gryf: Leleń – Ewertowski, Sikorski, Chwastek (87. Ryk), Rogalski, Wicki, Goerke, Macierzyński (61. Czychowski), Kołc, Koziara, Pietroń
Rozwój: Soliński (46. Neugebauer) – Gancarczyk, Łączek, Płonka, Kamińsk (70. Gembicki)i, Kurowski, Kowalski, Kuliński, Baranowicz, Mońka (62. Musiolik), Paszek, Andrzejczak