Zamknij
REKLAMA

Wspólny nordic walking seniorów z Pomorza

10:00, 13.05.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Już po raz siódmy Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie zaprosił seniorów z całej Polski do wzięcia udziału w „Marszu Nordic Walking studentów UTW 2019”. W harcerskiej bazie obozowej Cedron w Wejherowie „VII Marsz Nordic Walking Studentów UTW” zgromadził  studentów z całego województwa pomorskiego, wśród nich znaleźli się seniorzy m.in. z Gniewina, Choczewa, Redy, Lęborka, Władysławowa, Gdyni i Wejherowa.

Patronat honorowy objął poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa, który punktualnie o godzinie jedenastej stawił się na linii startu w bazie ZHR Cedron.

–Podczas marszu jest czas na oglądanie pięknej polskiej przyrody, jak również czas na rozmowy i wymianę doświadczeń – mówi pomysłodawca i organizator spaceru, prezes UTW Roman Białas.

Uczestnicy tegorocznego, otwartego a zarazem bezpłatnego marszu mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Trakt wiódł malowniczymi ścieżkami Kalwarii Wejherowskiej. Seniorzy z ogromną radością spacerowali po pięknym lesie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Jak podkreślają organizatorzy, celem marszu była integracja wszystkich studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w całym kraju w tym samym dniu i o tej samej godzinie uczestniczą w marszu Nordic Walking. Oprócz Polaków w marszu udział wzięli także studenci z Austrii, Białorusi, Czech i Litwy. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku”.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EmerytkaEmerytka

1 0

Byłam na tym marszu ,super sprawa .Polecam 21:41, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone