Zamknij
REKLAMA

Najlepsi w rolkarstwie figurowym zmierzą się w Rumi

08:21, 07.06.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi odbędą się po raz drugi. O rosnącej popularności tej dyscypliny świadczy fakt, że w tegorocznym wydarzeniu weźmie udział trzykrotnie więcej zawodników niż w poprzednim.

Zawody rozpoczną się w hali widowiskowo-sportowej rumskiego MOSiR-u w najbliższą sobotę o godz. 10. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Swój przyjazd zapowiedzieli najlepsi zawodnicy z całej Polski. Rolkarze i rolkarki rywalizować będą w konkurencjach solo oraz par sportowych.

- Rumię będzie reprezentowało dziewiętnaście zawodniczek z naszego klubu, które od wielu miesięcy przygotowują się do tego wydarzenia – mówi Monika Jędrzejewska, instruktor oraz prezes Klubu Jazdy Figurowej „Spin on Rolls” Rumia.

Jazda figurowa na rolkach to młoda, ale bardzo prężnie rozwijająca się dyscyplina w Polsce. - KJF „Spin on Rolls” Rumia jest obecnie największym klubem w naszym kraju, a jego zawodnicy mają już na koncie wiele medali zdobytych na arenie międzynarodowej – podkreśla Monika Jędrzejewska.

Po raz pierwszy Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi odbyły się we wrześniu ubiegłego roku na hali widowiskowo-sportowej rumskiego MOSiR-u. Nigdy wcześniej pasjonaci tego sportu nie mieli możliwości popisania się umiejętnościami na własnym gruncie, gdyż mistrzostwa w tej dyscyplinie odbywały się wyłącznie za granicą.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone