Zamknij
REKLAMA

Memoriał Kazimierza Dzięcielskiego

11:00, 07.06.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Na Zatoce Puckiej odbyły się XXVI Ogólnopolskie Regaty Jachtów Sterowanych Radiem o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa oraz XV Memoriał Kazimierza Dzięcielskiego. 
W zawodach wzięło udział 34 zawodników z 9 klubów z całej Polski. Sternicy rywalizowali w klasie F5 – E.

Wejherowski RJK PZPOW „Bliza - BalexMetal” świetnie wypadł w regatach, zdobywając sześć z dwunastu medali w klasyfikacji indywidualnej.  W klasyfikacji zespołowej najlepszym klubem okazał się RJK PZPOW Wejherowo, na drugim miejscu uplasował się zespół Radiojachting Szczecin, a trzecią pozycję zajęli SM „Osiedle” Świdwin.

W rywalizacji seniorów na najwyższym stopniu podium stanął Jan Springer z JKM Roda Gdynia, tuż za nim Julian Damaszk z klubu Wejherowo. Na trzecim stopniu znalazł się również uczestnik klubu Wejherowo Mieczysław Muller. W rywalizacji juniorów  RJK PZPOW zdobył dwa medale: srebrny Kacper Konkol, a brąz Artur Mroske.

W kategorii młodzików złoty medal wywalczył Igor Pawłowicz, a  brązowy Maksymilian Krampa. Nagrody i puchary wręczała wicedyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Wejherowie Mariola Błaszczuk. Wsparcie finansowe  regat udzielił Urząd Miasta Wejherowa oraz firma Balex Metal.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone