Zamknij
REKLAMA

Turniej formacji tanecznych w Bolszewie

14:00, 07.06.2019 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W hali sportowo-widowiskowej w Bolszewie odbył się XVI Turniej Formacji Tanecznych, na który zgłosiły się 22 zespoły z powiatu wejherowskiego,  Gdyni, Sopotu i  Lubawy. Dzieci i młodzież mogły zaprezentować się w dwóch kategoriach tanecznych:  inscenizacji tanecznej i innych formach tańca. 

Po obejrzeniu wszystkich formacji i zespołów publiczność wysłuchała kilka pięknych utworów w wykonaniu zdolnej wychowanki Studia Wokalnego PZPOW w Wejherowie Moniki Zawadzkiej, po czym trenerka Joanna Syska zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy. Startujący w turnieju mogli razem zatańczyć zumbę oraz taniec „Belgijka”.

Jak co roku poziom tańca był bardzo wysoki i wyjątkowo jury postanowiło przyznać nagrody wszystkim zespołom. I tak, w inscenizacji tanecznej, wśród przedszkoli i klas „0” zwyciężyło Milo Baby z szkoły Milo Dance w Gdyni, wśród klas I-III SP wygrały Różyczki Mini z szkoły Dora Dance w Gościcinie, wśród klas IV-VI SP Baccarki z Wejherowskiego Centrum Kultury oraz  klas VII, VIII i III gimnazjum Baccara Junior z Wejherowskiego Centrum Kultury.

Natomiast w kategorii innych form tańca jak jazz, cheerleaderki, mażoretki, teatr, hip-hop czy disco wśród przedszkoli i klas „0” zwyciężyły Spineczki z Stowarzyszenia Tańca Spin w Rumi. Wśród klas I-III SP wygrały Spinki 2 z Stowarzyszenia Tańca Spin w Rumi, wśród klas IV-VI SP Spinki 1 ze Stowarzyszenia Tańca Spin w Rumi oraz klas VII, VIII i III gimnazjum Milo Dance z szkoły Milo Dance w Gdyni.

Organizatorem turnieju był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie we współpracy z Szkołą Podstawową w Bolszewie. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz Urząd Gminy Wejherowo.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone