Zamknij

Skromna porażka Gryfa Wejherowo

22:20, 20.09.2019 M.M Aktualizacja: 18:31, 22.09.2019
Skomentuj

Pierwszy gwizdek sędziego  Roberta Marciniaka wybrzmiał w Łęcznej punktualnie o 20.09h. Godzina rozpoczęcia spotkania Górnik – Gryf nie była przypadkowa. Wraz z dzisiejszą datą stanowi uhonorowanie jubileuszu gospodarzy, którzy dziś obchodzą 40-lecie istnienia.

Kibice, którzy tego dnia mogli wejść na stadion przy Alei Jana Pawła II za darmo nie musieli długo czekać na dogodną sytuację podopiecznych Kamila Kieresia. Nadarzyła się ona już w 5. minucie spotkania, kiedy to przed świetną szansą na zdobycie gola stanął Krystian Wójcik. Uderzenie 30-letniego pomocnika znakomicie wybronił golkiper Wejherowian – Wiesław Ferra. W kolejnych fragmentach meczu w ataku pozycyjnym aktywni byli Łęcznianie. Ukoronowaniem ich starań była bramka Arona Stasiaka, który w 33. minucie pojedynku znalazł drogę do bramki Wejherowian. Pod koniec pierwszej części meczu próbował odpowiedzieć Maks Hebel, jednak jego strzał skutecznie sparował na rzut rożny Patryk Rojek.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od strzału Mateusza Majewskiego. Najskuteczniejszy napastnik Gryfa postanowił przymierzyć z dystansu, jednak na posterunku czujny pozostał golkiper gospodarzy. W 56. minucie pojedynku za uderzenie łokciem rywala ukarany czerwoną kartką został najlepszy w tym sezonie snajper Górnika – Paweł Wojciechowski. Grę w przewadze postanowił wykorzystać Hebel, jednak próba przelobowania Rojka nie była wystarczająco udana – futbolówka minęła bramkę gospodarzy. Z każdą kolejną minutą podopieczni Łukasza Kowalskiego prezentowali się coraz lepiej, mimo to do końca meczu nie udało im się zdobyć wyrównującej bramki. Górnik Łęczna dzięki zdobyciu trzech punktów znalazł się na fotelu lidera drugoligowych rozgrywek, co w tym przypadku stanowi wymarzony prezent urodzinowy.

Górnik Łęczna: Rojek – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski, Tymosiak, Stromecki, Wójcik, Stasiak, Goliński, Wojciechowski

Gryf Wejherowo: Ferra – Majewski, Sławek, Koprowski, Burkhardt, Biedrzycki, Czychowski, Gęsior, Nowicki, Hebel, Kankowski