Tuzin medali dla małych redzian

11:52, 10.01.2020 D.D. Aktualizacja: 11:59, 17.01.2020

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie odbyły się XVIII Powiatowe Igrzyska Dzieci w Halowej Lekkoatletyce. Najwięcej medali (12) zdobyło miasto Reda.

W rywalizacji wzięło udział ponad 200 uczniów z całego powiatu wejherowskiego. Poziom sportowy zawodników był bardzo emocjonujący, gdyż w ponad piętnastoletniej historii zawodów na halach sportowych powiatu wejherowskiego przewinęło się wielu późniejszych medalistów Mistrzostw Polski, Europy, a nawet uczestników Igrzysk Olimpijskich.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Piotr Litwin oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo–Wychowawczych Andrzej Byczkowski. Rywalizowano w pięciu kategoriach, w biegu na 30, 600 i 800 metrów, skoku wzwyż i skoku w dal z miejsca oraz w pchnięciu piłką lekarską.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Reda, zdobywając 12 krążków w tym 6 złotych, 1 srebrny i 5 brązowych, Drugie miejsce zajęło Wejherowo z 7 medalami, trzecie miejsce Rumia – 5, czwarte Bolszewo i Orle – 2, a szóste miejsce Kębłowo i Gniewino – 1.

Na zakończenie zawodów młodzi lekkoatleci zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Dekoracji medalami dokonali dyrektor Piotr Litwin, kierownik Michał Jeliński i dyrektor Andrzej Byczkowski. Sędzią głównym zawodów był Arkadiusz Szlas.