Pożegnanie z Pucharem Polski

12:32, 10.01.2020 D.D. Aktualizacja: 12:40, 17.01.2020
Skomentuj KS Tytani KS Tytani

W swoim czwartym meczu w Pucharze Polski ekipa Tytanów Wejherowo zmierzyła się z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim. Ostatecznie przegrała spotkanie 27:29.

Przyjezdni potraktowali mecz bardzo poważnie i do Wejherowa zawitali już dzień wcześniej, gdzie w hali sportowej wejherowskiej Samochodówki odbyli wieczorny trening. Gospodarze chcieli podtrzymać zwycięską passę w rozgrywkach i udanie zakończyć rok.

Hala jak zwykle wypełniła się po brzegi, a doping i wspaniała atmosfera były odczuwalne od samego początku spotkania. Na uwagę zasługuje fakt, że mimo, iż klub z Ostrowca oddalony jest o 600 km, też miał swoich przedstawicieli na trybunach, którzy wspierali go przez całe spotkanie. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na gości, którzy skutecznie atakowali z drugiej linii.

Tytani zagrali szybko, jednak momentami niedokładanie. Bolączką była też skuteczność, która zawodziła od początku sezonu. Do przerwy goście schodzili z dwupunktowym prowadzeniem.

Druga odsłona meczu to typowa wymiana ciosów, w której to piłkarze KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego okazywali się skuteczniejsi. Tytani pomimo, że grali z wielkim poświęceniem, zawodzili w najważniejszych momentach. Ostatecznie przegrali spotkanie wynikiem 27:29 i w nie najlepszych nastrojach zakończyli stary rok.