Zamknij
REKLAMA

Dzieci na sportowo – bezpiecznie i zdrowo

21:18, 31.01.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyło się podsumowanie piątej edycji projektu sportowego pod „Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo”, który był skierowany do młodzieży zamieszkującej powiat wejherowski. dział w zimowym projekcie był bezpłatny.

Zajęcia odbywały się przez całe ferie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do18:00 i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów z zakresu gier i zabaw ruchowych, siatkówki, koszykówki i lekkiej atletyki.

Celem ogólnym projektu była popularyzacja sportu w powiecie wejherowskim, jak i poszerzenie oferty zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych, a także kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji sportowej i upowszechnianie aktywnych form spędzania czasu wolnego.

-Pomysł na taki rodzaj aktywności młodzieży powstał dzięki współpracy Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie – mówi dyrektor placówki Andrzej Byczkowski. - Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach, a frekwencja była zadowalająca.

Łącznie w projekcie udział wzięło prawie 100 uczniów. Jest to pozytywny impuls do organizowania kolejnych edycji tego projektu, który był całkowicie finansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Wejherowie. W ramach finansowania dwa razy zorganizowano zajęcia dla dzieci z Klubu Integracyjnego TAO „ Fundacja Wspierania Razem po Sukces”, w których uczestniczyli aktywnie także ich rodzice. Uśmiechy na twarzach dzieci były podziękowaniem za poświęcony im czas.

Raz, dzięki uprzejmości siłowni „Apollo” udało się zorganizować profesjonalny trening z crossfitu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, które wręczał wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie Marzena Skrzynecka, a także Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Wejherowie Andrzej Byczkowski.

Ogromne podziękowania należą się dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie Katarzynie Bojke, która udostępniła halę sportową dla uczestników zimowego projektu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone